74% wilgotność
Wiatr: 0km/h NNW
H 11 • L 9
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka i wygrana. Astoria na podium turnieju Enea Bydgoszcz Cup [ZDJĘCIA]
Enea Astoria Bydgoszcz - III miejsce w turnieju Enea Bydgoszcz Cup 2019 - SF
08.09.2019 | 13:44

Porażka i wygrana. Astoria na podium turnieju Enea Bydgoszcz Cup [ZDJĘCIA]

Turniej rozegrano w Artego Arenie.

Na zdjęciu: Koszykarze Enea Astorii zajęli trzecie miejsce w turnieju Enea Bydgoszcz Cup.

Wczoraj porażka w półfinale z Treflem Sopot, a dzisiaj wygrana w meczu o trzecie miejsce z Kingiem Szczecin – to bilans koszykarzy Enea Astorii w turnieju Enea Bydgoszcz Cup.

Do Bydgoszczy zaproszono czołowe kluby Energa Basket Ligi. W tym gronie są wicemistrzowie Polski – Polski Cukier Toruń oraz King Szczecin i Trefl Sopot. Sobotnie półfinały stały na wysokim poziomie. Torunianie pokonali Kinga 97:94, zapewniając sobie wygraną dopiero w samej końcówce spotkania, zaś Trefl po świetnej grze w ofensywie w trzeciej kwarcie okazali się lepsi od Enea Astorii, wygrywając 95:90.

W niedzielę, bydgoszczanie zagrali z Kingiem Szczecin w meczu o III miejsce. Wygrali 102:96, choć na początku spotkania prowadzili 11:4, gdy zza linii 6,75 m trafił Michał Nowakowski. Potem gospodarze odjechali na dziesięć punktów i taką różnicą wygrali pierwszą kwartę. W drugiej części, „Asta” utrzymywała prowadzenie, choć gdy z dystansu trafił Maciej Kucharek, to prowadzenie zespołu bydgoskiego stopniało do trzech punktów (42:39). Nie zniechęciło to drużyny trenera Gronka, która do przerwy prowadziła 53:44. Trzecia kwarta znów przypomniała to, co wydarzyło się wczoraj – zryw przeciwników i ponownie szczecinianie wyrównali stan rywalizacji (69:69), a potem nawet prowadzili (76:75, 79:78) po trójkach Kucharka i Mustapicia. Ale miejscowi znów szybko uspokoili sytuację, kontrując przeciwników i ostatecznie wygrali mecz różnicą sześciu punktów.

ENEA BYDGOSZCZ CUP – MECZ O III MIEJSCE – ARTEGO ARENA, 8.09.2019 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – KING SZCZECIN 102:96 (31:21, 22:23, 18:25, 31:27)

ENEA ASTORIA: Michał Nowakowski 22 (4×3), Walton 16 (6 as.), Chyliński 15, Kemp 11 (5 zb.), Zębski 10 (5 zb., 5 f.) – Marcin Nowakowski 9 (1×3), Aleksandrowicz 9, Frąckiewicz 6, Krasuski 2, Szyttenholm 2.

KING: Ware 22 (1×3, 5 zb., 5 as., 7 str.), Kikowski 17 (3×3), Wilczek 16 (4×3), Davis 8, Łapeta 7 – Mustapić 12 (1×3), Kucharek 8 (1×3), Bartosz 6, Majcherek.

Sędziowali: Adam Wierzman, Marcin Bieńkowski, Szymon Roliński.