Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka na koniec roku. Chemik gorszy od PGE Skry Bełchatów

PL 18/19 FZ - 14 kolejka PlusLigi: PGE Skra Bełchatów - Chemik Bydgoszcz: Renee Teppan-Raphael Vinhedo Margarido

28.12.2018 | 19:06

Porażka na koniec roku. Chemik gorszy od PGE Skry Bełchatów

Z hali "Energia" w Bełchatowie Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Bydgoscy siatkarze mieli sporo problemów z blokowaniem ataków rywali.

Nie takiego pożegnania z 2018 rokiem spodziewali się kibice i siatkarze bydgoskiego Chemika. Podopieczni Jakuba Bednaruka przegrali w Bełchatowie 0:3, praktycznie bez walki w ostatniej odsłonie tego spotkania.

To było ostatnie w 2018 roku starcie obu zespołów. I o ile Chemik był stawiany jako ten zespół, który pozytywnie zaskakiwał, o tyle zespół z Bełchatowa póki co zaskakiwał in minus, bo w dwunastu kolejkach doznał sześciu zwycięstw, ale też przegrał tyle samo spotkań. W tabeli przed tą kolejką różnica między tymi dwoma zespołami była minimalna, a w pierwszej kolejce bydgoszczanie sprawili ogromną niespodziankę, wygrywając we własnej hali z aktualnymi mistrzami kraju po tie-breaku.

INFORMACJE Z CHEMIKA I PAŁACU W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

W składzie mistrzów kraju nie było podstawowego atakującego Mariusza Wlazłego, który doznał kontuzji i jego miejsce w składzie zajął Estończyk Renee Teppan.

Bydgoski zespół bardzo nerwowo rozpoczął spotkanie przeciwko Skrze. Dwóch ataków nie skończył Nikola Kovacević, który w trakcie pierwszego seta musiał zejść z parkietu (zmienił go Paweł Gryc, a od początku drugiego seta Jan Lesiuk). Chemik dwupunktową stratę (5:7) odrobił z nawiązką przy serii bardzo dobrych zagrywek Bartłomieja Lipińskiego i było 15:12 dla bydgoszczan, ale ci znów dali się dogonić rywalom (15:15). W końcówce nadzieję Chemikowi na triumf w secie dał serią trzech dobrych zagrywek Gryc (20:20), jednak w decydujących fragmentach skuteczniejsi byli miejscowi, głównie za sprawą Estończyka Teppana.

Zejście Kovacevicia mocno osłabiło siłę rażenia bydgoszczan w przyjęciu. W drugiej odsłonie poziom przyjęcia zawodników Chemika spadł z 55% w pierwszym secie do 25% w drugiej partii. Miało to potem przełożenie na skuteczność w ataku (44% bydgoszczan przy 50% Skry). Bydgoszczanie w tym secie prowadzili przez niemal całą odsłonę, ale w końcówce znów dali się dogonić rywalom i przegrali tę odsłonę do 21.

Przegrane dwie odsłony podłamały zespół z Bydgoszczy. Dość powiedzieć, że już na samym początku było… 11:0 dla Skry i to przy zagrywce środkowego Jakuba Kochanowskiego! Rozpędzeni bełchatowianie przy takim wyniki ustawili sobie kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.

Chemik kończy tę część sezonu zasadniczego z bilansem pięciu zwycięstw i ośmiu porażek. W styczniu bydgoscy siatkarze dwukrotnie zagrają w Łuczniczce: 13 stycznia podejmą Cuprum Lubin, a 19.01. zmierzą się z liderem tabeli i niepokonaną w PlusLidze ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Oba spotkania rozpoczną się o 20:30.

PLUSLIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 14. KOLEJKA – 28.12.2018 R.
PGE SKRA BEŁCHATÓW – CHEMIK BYDGOSZCZ 3:0
 (25:22, 25:21, 25:15)

PGE SKRA: Łomacz 2, Ebadipour 11, Kochanowski 13, Teppan 8, Szalpuk 14, Kłos 6 oraz Piechocki (libero), Droszyński, Fiel Rodriguez 1.

CHEMIK: Vinhedo, Lipiński 8, Morozau 11, Filipiak 5, Kovacević 2, Szalacha 7 oraz A. Kowalski (libero), Sieńko, Gryc 6, Lesiuk 3, Bobrowski (libero).

Sędziowali: Jacek Broński, Zbigniew Wolski.