Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka na początek wyjazdowego maratonu. Pałac Bydgoszcz uległ BKS-owi Bielsko-Biała
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - SF-4
05.10.2020 | 22:41

W Tauron Lidze Siatkarek rozegrano trzecią kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Siatkarki bydgoskiego Pałacu przegrały w Bielsku-Białej.

Drugiej porażki w tym sezonie Tauron Ligi doznały siatkarki Polskie Przetwory Pałacu. Zespół trenera Piotra Mateli uległ BKS-owi Bielsko-Biała, ale z południa kraju bydgoszczanki wracają z jednym punktem.

Mecz w Bielsku-Białej był początkiem wyjazdowego maratonu zespołu Piotra Mateli. Już wiadomo, że planowany na sobotę (10 października) mecz z ŁKS-em Commercecon, który pierwotnie miał odbyć się w Immobile Łuczniczce, zostanie rozegrany w Łodzi. Zamiana gospodarzy wyniknęła z tego, że hala przy Toruńskiej 59 w najbliższy weekend jest zajęta na organizację targów.

Bydgoszczanki bardzo dobrze zaczęły mecz w Bielsku-Białej, bo pewnie wygrały inauguracyjną partię 25:18 i był to pierwszy set w tym sezonie ligowym przegrany przez miejscowy BKS. Miejscowe pewnie wygrały za to drugiego seta, w którym od początku wysoko prowadziły, ale Pałac w pewnym momencie zniwelował wysoką przewagę i zbliżył się na cztery punkty (16:20). Najwięcej emocji było w trzecim secie, który zespół gospodyń wygrał na przewagi dopiero po czwartej piłce setowej.

Czwarta partia to także pewna wygrana Pałacu, a świetnie w ofensywie radziła sobie Ewelina Żurowska, która zdobyła 27 punktów w całym meczu. Piotr Matela postanowił również dać szansę Brazylijce Regiane Bidias, a ta z dobrej strony zastąpiła Emilię Muchę. W tie-breaku skuteczności bydgoszczankom w ataku jednak zabrakło, choć prowadziły 12:10 i miały nawet piłkę meczową. W decydujących fragmentach skuteczniej zagrały miejscowe.

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2020/2021 – 3 KOLEJKA – 5.10.2020 R.
BKS STAL BIELSKO-BIAŁA – POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ 3:2 (18:25, 25:22, 28:26, 16:25, 18:16)

BKS STAL: N. Gajewska 2, Szlagowska 14, Janiuk 19, Orvosova 18, Kossanyiova 11, Świrad 4 oraz Drabek (libero), Szczygłowska (libero), Drużkowska, Kazała 9, K. Wawrzyniak, Witowska 5, Dąbrowska.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Mazurek 2, Mucha 6, Ziółkowska 8, Dascalu 17, Żurowska 27, Różyńska 15 oraz Jagła (libero), Lijewska 6, Bidias 8.

Sędziowali: Grzegorz Janusz, Mirosław Pałka.
Komisarz Tauron Ligi Siatkarek: Dariusz Luks.
Kwalifikator Tauron Ligi Siatkarek: Andrzej Lemek.