Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 9 • L 8
12C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
9C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka Pałacu. Mocniejszy okazał się PTPS Piła
Pałac Bydgoszcz
22.11.2015 | 18:58

Porażka Pałacu. Mocniejszy okazał się PTPS Piła

Bydgoskie siatkarki przegrały w niedzielę 1:3.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu Bydgoszcz zdobyły dotąd zaledwie dwa punkty.

Fot. Sebastian Torzewski

Pałac Bydgoszcz nadal ma tylko jedno zwycięstwo w rozgrywkach Orlen Ligi. Bydgoszczanki, choć liczyły na zdobycz w niedzielnym starciu z PTPS Piła, musiały uznać wyższość rywalek.

Mecz był okazją do powrotu dla Zuzanny Czyżnielewskiej, która przez osiem miesięcy leczyła kontuzję, a z pilankami wystąpiła jako rezerwowa. Początkowo jej koleżanki radziły sobie całkiem dobrze i toczyły wyrównany bój z rywalkami. Tak było jednak tylko do stanu 5:5. Później przyjezdne zdołały uciec, a przewagi nie roztrwoniły do końca seta, triumfując 25:20.

W II secie pałacanki wzięły rewanż i szybko objęły pewne prowadzenie. Później PTPS powoli niwelował przewagę, ale doprowadzenie do remisu (18:18) było maksimum możliwości gości i zespół z Bydgoszczy wygrał do 21.

III partia była bardzo udana dla pilanek, które wykorzystywały liczne błędy gospodyń i bez problemu wygrały 25:11. W IV odsłonie wyżej notowany zespół także nie pozwolił podopiecznym Adama Grabowskiego na zbyt wiele i sumiennie utrzymywał przewagę. Ostatecznie triumfował 25:21, a w całym meczu 3:1.

W najbliższą sobotę Pałac zmierzy się w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKS. Obecnie plasuje się na przedostatnim, jedenastu miejscu w tabeli.

8. kolejka Orlen Ligi
Pałac Bydgoszcz – PTPS Piła (20:25, 25:21, 11:25, 21:25)

Pałac: Bałdyga, Kuligowska, Misiuna, Krawulska, Krzywicka, Śmieszek, Nowakowska (libero) oraz Czyżnielewska, Pleśnierowicz, Fojucik, Ziółkowska

MVP: Joanna Sobczak (PTPS)


Powiązane treści