49% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 23 • L 19
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka w Łodzi. Bydgoskie siatkarki uległy mistrzyniom kraju
22-11-2019_ siatkówka, Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź - SF (11)
03.02.2020 | 00:34

Porażka w Łodzi. Bydgoskie siatkarki uległy mistrzyniom kraju

W Lidze Siatkówki Kobiet rozegrano siedemnastą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Monika Bociek w kluczowych momentach meczu skończyła sześć z ośmiu ataków.

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz ambitnie walczyły w starciu z mistrzyniami kraju w meczu 17 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Zespół Piotra Mateli z Łodzi wrócił jednak bez żadnej zdobyczy punktowej.

Bydgoskie siatkarki potrzebują punktów, by nie stracić kontaktu z czołówką ligowej tabeli. W starciu z ŁKS-em, zespół trenera Piotra Mateli miał realną szansę na to, by wywalczyć kolejne cenne „oczka”.

Bydgoszczanki żałować mogą zwłaszcza pierwszego seta tego spotkania. Prowadziły w nim nawet dwoma punktami (13:11), ale od tego momentu straciły siedem punktów z rzędu, popełniając do tego błędy (autowy atak Stencel, niedokładna wystawa Mazurek). Łodzianki utrzymały zaliczkę i partię wygrały pewnie 25:18. Podobnie było w drugim secie, a bardzo mocną stroną zespołu Giuseppe Cuccariniego był blok. Miejscowe tym elementem gry zdobyły aż dziewięć punktów w tych dwóch partiach.

Podrażnione zawodniczki Pałacu zdominowały za to wydarzenia na parkiecie w trzecim secie. Ich mocną stroną była zagrywka, a do tego wróciła skuteczność w ataku. Efekt to wygrany set 25:18 i równorzędna walka w czwartej partii, ale trener Cuccarini zdecydował się wprowadzić na parkiet drugą atakującą Monikę Bociek, która w kluczowych momentach nie myliła się w ataku. Łodziankom udało się wygrać seta i cały mecz za trzy punkty.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2019/2020 – 17 KOLEJKA – 2.02.2020 R.
ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ – BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:21)

ŁKS COMMERCECON: Mori 5, A. Wójcik 19, Pacak 6, Kowalińska 13, Lazović 11, Alagierska 12 oraz Korabiec (libero), Strasz (libero), Skrzypkowska 2, Caracuta, Bociek 6.

BANK POCZTOWY PAŁAC: Mazurek 2, Fedusio 20, Ziółkowska 8, Balmas 17, Żurowska 13, Stencel 6 oraz Jagła (libero), Reszelewska (libero), Vanzurova.

Sędziowali: Damian Lic, Grzegorz Janusz.
Komisarz Ligi Siatkówki Kobiet: Robert Grzanka.
Widzów: 2.000.
MVP meczu: Eva Mori (ŁKS Commercecon Łódź).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 17 KOLEJKI
E.Leclerc Radomka Radom – DPD Legionovia Legionowo 3:1 (25:21, 21:25, 28:26, 27:25)
Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 0:3 (19:25, 23:25, 23:25)
Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:21, 25:19, 14:25, 18:25, 8:15)
BKS Stal Bielsko-Biała – Wisła Warszawa 3:0 (25:8, 25:18, 25:17)