Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka w pierwszym sparingu. KKP uległo Medykowi Konin [ZDJĘCIA]
14-07-2019_ mecz sparingowy KKP Bydgoszcz - Medyk Konin - AR (9)
16.07.2019 | 08:47

Porażka w pierwszym sparingu. KKP uległo Medykowi Konin [ZDJĘCIA]

Sparing rozegrano na stadionie na Glinkach.

Na zdjęciu: Piłkarki KKP przegrały w sparingu z Medykiem Konin.

Beniaminek Ekstraligi ma za sobą pierwszy mecz kontrolny letniego okresu przygotowawczego. KKP uległo w nim wicemistrzyniom Polski minionego sezonu.

Podopieczne Adama Górala przygotowania do sezonu rozpoczęły z początkiem lipca. Po serii treningów, bydgoskie piłkarki w niedzielę wybiegły na murawę stadionu na Glinkach, by rozegrać pierwszy mecz kontrolny. Rywalem były wicemistrzynie Polski z minionego sezonu oraz uczestnik Ligi Mistrzyń – Medyk Konin.

Rywalki zdominowały wydarzenia na boisku i wygrały 5:2, strzelając trzy gole w pierwszej części spotkania. Obie bramki dla KKP padły po przerwie. Na listę strzelczyń wpisały się Klaudia Szymczyk w 49′ i Aleksandra Sudyk w 81′ minucie.

Nowy sezon Ekstraligi rusza w pierwszy weekend sierpnia. KKP na inaugurację podejmie przed własną publicznością dziesiątą drużynę sezonu 2018/2019 – AZS AWF Wrocław.