Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka w słabym stylu. Pałac uległ BKS-owi Bielsko-Biała
6-12-2020_siatkówka_Tauron Liga Siatkarek_Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - E.Leclerc Moya Radomka Radom - SF (8)
18.12.2020 | 23:47

Porażka w słabym stylu. Pałac uległ BKS-owi Bielsko-Biała

W Tauron Lidze Siatkarek rozgrywana jest czternasta kolejka spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoskie siatkarki przegrały kolejny mecz w Tauron Lidze.

Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały kolejny mecz w Tauron Lidze. Na rozpoczęcie czternastej kolejki, bydgoska drużyna uległa we własnej hali w trzech setach BKS-owi Bielsko-Biała.

Ten sezon nie układa się pomyślnie dla drużyny z Bydgoszczy. Jakby tego było mało, w piątkowym meczu trener Piotr Matela nie mógł skorzystać z usług francuskiej atakującej Aleksandry Dascalu, która zmaga się z problemami mięśniowymi. Na pozycji atakującej zastąpiła ją Regiane Bidias, zaś na przyjęciu obok Eweliny Żurowskiej zagrała Emilia Mucha.

Mecz w Immobile Łuczniczce obserwował również selekcjoner kadry siatkarek Jacek Nawrocki. Sam pojedynek przebiegał pod dyktando rywalek, które zdominowały wydarzenia na parkiecie w pierwszym secie, którego pewnie wygrały do 13. W drugiej odsłonie też prowadziły kilkoma punktami, ale w końcówce Pałac przypuścił zryw, głównie za sprawą Bidias, po której atakach przewaga BKS-u stopniała do jednego punktu (18:19), jednak w decydujących fragmentach partii to przyjezdne były skuteczniejsze (25:20).

Trener Matela od początku trzeciego seta zdecydował się na jedną roszadę – na pozycji przyjmującej Emilię Muchę zastąpiła Zuzanna Kuligowska. Na początku, bydgoszczanki nawet prowadziły trzema punktami (5:2), ale im dalej w partię, tym coraz bardziej uwidaczniała się przewaga zespołu spod Klimczoka, który ostatecznie zasłużenie wygrał w trzech setach, a nagrodę MVP odebrała rozgrywająca BKS-u Natalia Gajewska.

We wtorek (22 grudnia), bydgoskie siatkarki rozegrają ostatni mecz w tym roku we własnej hali. W zaległym pojedynku z 7 kolejki, Polskie Przetwory Pałac podejmą Grupę Azoty Chemika Police. Początek o 17:30.

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 14 KOLEJKA – 18.12.2020 R.
POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ – BKS BOSTIK BIELSKO-BIAŁA 0:3 (13:25, 20:25, 19:25)

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Mazurek 2, Żurowska 6, Hawryła 3, Bidias 11, Mucha 2, Ziółkowska 9 oraz Jagła (libero), Michalewicz, Kuligowska 3, Różyńska.

BKS BOSTIK: N. Gajewska 8, Kazała 9, Świrad 6, Orvosova 12, Kossanyiova 13, Janiuk 8 oraz Drabek (libero), Drużkowska, Dąbowska.

Sędziowali: Anna Niedbał, Marcin Myszkowski.
Komisarz Tauron Ligi: Bogusław Pachniewicz.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Natalia Gajewska (BKS Bostik Bielsko-Biała).