Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka Zawiszy, BKS lepszy od Polonii. Za nami kolejne sparingi bydgoskich drużyn [ZDJĘCIA]
24-07-2019_ piłka nożna - sparing SP Zawisza Bydgoszcz - Unia Solec Kujawski - SF (26)
25.07.2019 | 09:55

Mecze zostały rozegrane w środowe popołudnie.

Na zdjęciu: Migawka ze sparingowego meczu piłkarzy Zawiszy z Unią Solec Kujawski (0:2).

Bydgoskie drużyny piłkarskie przygotowują się do nowego sezonu ligowego. W środowe popołudnie rozegrały kolejne spotkania kontrolne.

Drugiej porażki w czwartym sparingu doznał beniaminek IV ligi. Zawisza uległ na własnym boisku Unii Solec Kujawski 0:2. W pierwszej połowie, gola dla Unii strzelił Oliwer Moranowski, który dobił piłkę odbitą przez bramkarza po tym, jak wykonywał rzut karny. Po przerwie, bramkarza Zawiszy pokonał jeszcze Hubert Chołuj. W sobotę, zespół trenera Jacka Łukomskiego ma rozegrać grę wewnętrzną, a w pierwszy weekend sierpnia rozegra na własnym boisku jeszcze jedną grę kontrolną. Klub na razie czeka na potwierdzenie rozegrania tego pojedynku, a jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, rywalem „niebiesko-czarnych” miałby być Pomorzanin Serock.

Piłkarze Polonii ulegli w meczu kontrolnym na własnym boisku Budowlanemu KS 1:3. W pierwszej połowie, padły trzy gole. Dla BKS-u dwukrotnie trafił Arkadiusz Woźniak, zaś Polonia zdołała odpowiedzieć trafieniem Łukasza Nowaka. W drugiej części spotkania, z rzutu karnego trafił jeszcze Maciej Sieradzki. Zwycięstwo czwartoligowca mogło być wyższe, ale od straty gola Polonię dwukrotnie uratował słupek. Zespół trenera Dariusza Porbesa rozegra jeszcze dwie gry kontrolne i obie odbędą się na wyjeździe. W sobotę zagra z Zamkiem Gołańcz (11:00), a w przyszłą środę (31.07, 18:00) z występującą w grupie II Goplanią Inowrocław (18:00).