[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Porozumienie Jarosława Gowina krytyczne wobec zmian podatkowych. „Jesteśmy przeciwni drastycznej podwyżce podatków”

Dodano: 28.09.2021 | 21:38

Na zdjęciu: Były wicepremier Jarosław Gowin zorganizował konferencję prasową przed ratuszem.

Fot. Szymon Fiałkowski

Były wicepremier Jarosław Gowin przyjechał we wtorek (28 września) do Bydgoszczy. Lider Porozumienia po raz kolejny skrytykował Polski Ład.

Lider Porozumienia swoją konferencję prasową zorganizował po południu przed budynkiem ratusza, a uczestniczyli w niej także przedstawiciele młodych struktur formacji: Dobromir Szymański i Jakub Masiakowski. Były wicepremier po raz kolejny mocno skrytykował rozwiązania podatkowe, jakie proponowane są w Polskim Ładzie. – W tym tygodniu sejm ma przyjąć rozwiązania podatkowe, wchodzące w skład Polskiego Ładu. To jest siedemset stron wydrukowanych drobnym maczkiem i nowych przepisów, które będą obowiązywały nas wszystkich i zwłaszcza przedsiębiorców – mówił Jarosław Gowin i dodawał, że w jego ocenie ten tryb procedowania nad rewolucyjnymi zmianami jest skrajnie szkodliwy dla polskiej gospodarki. – Wiele przepisów jest skomplikowanych, podatnych na różne interpretacje – dodał.

W ocenie byłego wicepremiera, zmiany w Polskim Ładzie mocno uderzą w przedsiębiorców. – Pierwotnie, rząd proponował 50% wzrost podatków, a po protestach przedsiębiorców i sprzeciwie Porozumienia go zmniejszono, ale nadal do wysokiego poziomu 30% – mówił Gowin i dodawał dalej: – Co mają zrobić przedsiębiorcy polscy w momencie, w którym od 1 stycznia będą płacić o 30% wyższe podatki? Mają trzy opcje: albo będą likwidować firmy, zwalniać pracowników lub podnosić ceny towarów i usług. To ostatnie rozwiązanie będzie najbardziej oczywisty efekt Polskiego Ładu.

Jak dodawał Gowin, należy niebawem spodziewać się podwyżek kolejnych opłat. – PiS zawsze brał na sztandary hasło patriotyzmu gospodarczego, tymczasem te rozwiązania podatkowe uderzają precyzyjnie w polskie firmy: małe, mikro i rodzinne firmy. Porozumienie jest kategorycznie przeciwne drastycznej podwyżce podatków – zadeklarował były wicepremier. Po raz kolejny przypomniano także, że wskutek Polskiego Ładu spore straty poniosą samorządy. Zarówno Dobromir Szymański, jak i Jakub Masiakowski przypomnieli, że Bydgoszcz straci na tym programie ok. 141 milionów złotych. – Samorządowcy będą musieli wybrać między bieżącymi wydatkami a inwestycjami, które są niezbędne dla polepszenia życia mieszkańców – powiedział Szymański.

Przedstawiciele Porozumienia po zakończeniu konferencji prasowej zbierali także podpisy pod akcją „Stop wyższym podatkom”.

Porozumienie Jarosława Gowina krytyczne wobec zmian podatkowych. "Jesteśmy przeciwni drastycznej podwyżce podatków"
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Expert
Expert
10 miesięcy temu

Znamienny i dający do myślenia jest obraz Jarosława Gowina, któremu towarzyszą bardzo młodzi ludzie, którzy zapewne nie tak dawno dostali dowody osobiste. Gdzie są teraz jego towarzysze z Bydgoszczy, którzy otaczali go za czasów, kiedy Porozumienie wchodziło w skład koalicji Zjednoczonej Prawicy? Gdzie ci panowie o solidnej karcie partii, w których uprzednio działali lub próbowali działać?! Widać lojalność przegrała z poczuciem własnych interesów…