Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 8 • L 6
10C
Sob
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePorwali, a następnie bili i podtapiali mężczyznę. Policja złapała trzech dręczycieli [WIDEO]
policja, ambulans - na sygnale - SF
20.06.2019 | 13:57

Porwali, a następnie bili i podtapiali mężczyznę. Policja złapała trzech dręczycieli [WIDEO]

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. SF

Trzech mężczyzn w brutalny sposób dręczyło 39-letniego mieszkańca okolic Radziejowa. By wymusić od niego kilka tysięcy złotych, bili go pałką, przypalali papierosami, podtapiali w jeziorze oraz spryskali gazem pieprzowym – a to niejedyne z zastosowanych tortur. Sprawcy przestępstwa wpadli już jednak w ręce policji.

Sprawa wyszła na jaw w poniedziałek, 17 czerwca. Wtedy to radziejowscy policjanci ustalili, że trzy dni wcześniej na terenie miasta mogło dojść do poważnego przestępstwa. Funkcjonariusze dotarli do 39-letniego mieszkańca powiatu, który miał zostać pozbawiony wolności, a następnie przez wiele godzin dręczony. Sprawcy w ten sposób chcieli od niego wymusić kilka tysięcy złotych. Pokrzywdzony opowiedział szczegóły tego zdarzenia. Jak relacjonował, sprawcy wciągnęli go siłą do samochodu, a następnie wywieźli poza teren Radziejowa. Potem trzech sprawców kopało go i biło, używając do tego celu także pałki. Świadczyły o tym wyraźne ślady na ciele.

To jednak nie koniec wstrząsających szczegółów: 39-latek był też przypalany papierosami, spryskiwany gazem pieprzowym oraz podtapiany w jeziorze. Podczas przemieszczania się pomiędzy różnymi miejscami był przewożony w bagażniku auta. Pokrzywdzonemu w końcu udało się uciec, ale był tak wystraszony, że nie zgłosił przestępstwa.

Radziejowscy policjanci jeszcze w poniedziałek zatrzymali trzech podejrzanych o dręczenie. U jednego z nich znaleziono pałkę oraz gaz pieprzowy. W wyniku współpracy mundurowych z Radziejowa oraz policjantów wydziału kryminalnego KWP w Bydgoszczy, udało się ustalić dalsze szczegóły sprawy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trójce agresorów zarzutów pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, pobicia oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego pieniędzy. Wczoraj (19 czerwca) radziejowski sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz nadzorującego sprawę prokuratora i zadecydował, że 20 i 30-letni mieszkańcy Radziejowa trafią tymczasowo do aresztu na trzy miesiące. Wobec trzeciego podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.  Zatrzymanym za te czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści