Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Pościg policji za pijanym kierowcą. Były strzały ostrzegawcze, uderzenie w drzewo i poszukiwania 14-latka

Dodano: 12.11.2019 | 22:34

Na zdjęciu: Policjanci ścigali pijanego kierowcę w powiecie lipnowskim.

Fot. Maciej Rejment

Pijany kierowca uciekał przed policjantami. Doprowadził do uderzenia w drzewo i nie reagował na strzały ostrzegawcze, a na fotelu pasażera jechał jego 14-letni syn.

W niedzielę (10.11) tuż przed godz. 1:00 lipnowscy policjanci w trakcie nocnego patrolu na terenie gm. Skępe zauważyli opla, który nie miał zapalonych tylnych świateł. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierujący nie reagował jednak na sygnały. Nagle przyśpieszył.

Uciekając przed funkcjonariuszami, łamał przepisy i stwarzał realne zagrożenie.  Po przejechaniu około 5 km wjechał do lasu i uderzył w pień drzewa. Kiedy policjanci wybiegli z radiowozu, mężczyzna zaczął cofać dokładnie w ich kierunku. Padły strzały ostrzegawcze. Huk wystrzałów przerwał na chwilę szaleńczą jazdę mężczyzny,  ale już po chwili podjął on próbę ucieczki pieszo. Policjanci szybko go zatrzymali – relacjonuje st. asp. Monika Grzelak z KPP Lipno.

38-latek jechał z pasażerem, którym okazał się być jego 14-letni syn.  Chłopak uciekł do lasu. Mundurowi znaleźli go po ponad dwóch godzinach. Jak ustalili stróże prawa kierowca opla uciekał, bo wsiadł za kółko po alkoholu. Miał ponad 2 promile i dożywotni  zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Śledczy przedstawili już 38-latkowi zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu, napaść na funkcjonariuszy i narażenie syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.  Za czyn zagrożony najwyższą karą  grozi mu nawet 10 lat więzienia.  Decyzją sądu trafił do aresztu, w którym spędzi trzy miesiące.

 

0 0 votes
Article Rating
Pościg policji za pijanym kierowcą. Były strzały ostrzegawcze, uderzenie w drzewo i poszukiwania 14-latka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments