Bydgoszcz
27C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 27 • L 27
22C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePościg ulicami toruńskiej starówki. Kierowca uciekał chodnikiem i rondem pod prąd
16.08.2020 | 09:04

Pościg ulicami toruńskiej starówki. Kierowca uciekał chodnikiem i rondem pod prąd

Na zdjęciu: Policjanci ścigali kierowcę ulicami Torunia.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci doprowadzili do sądu 32-latka, który nie zatrzymał się do kontroli i popełnił kilka innych przestępstw. Mężczyzna usłyszał w sumie 9 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniami do pojazdów, posiadania wyrobów tytoniowych bez znaków akcyzy oraz przywłaszczenia dokumentów.

W czwartek (13.08) policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu doprowadzili do sądu 32-latka zatrzymanego po pościgu. Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek. Około 11:30 mundurowi z toruńskiej drogówki podczas przejazdu nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem ul. Sukienniczą zauważyli osobowego opla vectrę. Jego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, więc funkcjonariusze chcieli zatrzymać go do kontroli. Kierowca zignorował ich polecenia i odjechał z dużą prędkością wąskimi uliczkami starówki. Podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń – między innymi nie zastosował się do czerwonego światła, wyprzedzał bezpośrednio na przejściu dla pieszych, zajeżdżał drogę innym autom, jechał po chodniku i torowisku a także wjechał na rondo „pod prąd”.

Policjanci już na początku pościgu poinformowali o tym dyżurnego, który wysłał w ten rejon dodatkowe patrole. Mundurowi kontynuowali pościg, a okazja do bezpiecznego zatrzymania kierowcy pojawiła się, gdy ten w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Policjanci wybiegli z auta i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 32-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów wydany na mocy wyroku toruńskiego sądu. Uciekinier trafił prosto do policyjnej celi. Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu już wcześniej wytypowali go jako sprawcę innych przestępstw. Policjanci zebrali dowody, które świadczyły o tym, że mężczyzna włamał się do pięciu pojazdów. Do tych zdarzeń doszło w okresie od marca do sierpnia tego roku w Lubiczu, Toruniu i Aleksandrowie Kujawskim. Listę zarzutów uzupełniła jeszcze ucieczka przed policjantami i niezastosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu, kierowanie pojazdem pomimo sądowego wyroku oraz przywłaszczenia dokumentów (znaleziono przy nim prawo jazdy należące do innej osoby). Poza tym mężczyzna usłyszał zarzut za przechowywanie w należącej do niego piwnicy ponad 17 kilogramów tytoniu (w tym przypadku należności skarbu państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 18 000 zł).

32-latek jest recydywistą. Wcześniej odbywał wyrok pozbawienia wolności za kradzieże. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku organów ścigania i aresztował go na najbliższe 3 miesiące.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści