Bydgoszcz
14C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 14 • L 14
17C
Pon
17C
Wt
18C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPościg za kierowcą w regionie. 25-latek był pod wpływem alkoholu
kpp żnin_wideorejestrator_zatrzymanie pijanego
15.01.2018 | 09:21

Pościg za kierowcą w regionie. 25-latek był pod wpływem alkoholu

25-latkowi grozi teraz do pięciu lat więzienia.

Na zdjęciu:

Fot. KPP Żnin/materiał z wideorejestratora

Nawet do pięciu lat więzienia grozi 25-latkowi, który uciekał przed policją ulicami Piechcina. Mężczyznę zatrzymano po krótkim pościgu.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego żnińskiej policji interweniowali na odcinku drogi wojewódzkiej 251 w Piechcinie, gdzie kierowca osobowego opla wykonywał niebezpieczne manewry na drodze.

Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, by zatrzymać kierowcę auta, jednak ten w żaden sposób nie zareagował i zaczął uciekać przed policją. 25-latek wyprzedzał innych użytkowników drogi, nie sygnalizował zmiany pasa ruchu, a także zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu czym zmuszał innych kierujących do tego, by ci gwałtownie hamowali, unikając zderzenia. Jak się później okazało, podejrzany nie korzystał także z pasów bezpieczeństwa.

Mężczyzna został zatrzymany po krótkim pościgu na terenie Pakości. Jak się okazało, 25-latek (mieszkaniec Barcina), prowadził auto pod wpływem alkoholu, badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu we krwi. Podejrzanemu postawiono zarzuty kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi mu teraz do pięciu lat więzienia, a także wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawą zatrzymanego kierowcy zajmie się teraz sąd.


Powiązane treści