[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Pościg za przestępcą na osiedlu Leśnym. Mężczyzna zaatakował policjantów gazem pieprzowym

Dodano: 03.03.2021 | 14:05

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali poszukiwanego 21-latka.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 21-latka. Mężczyzna podczas ucieczki zaatakował ich gazem pieprzowym.

W poniedziałek przed godz. 14:00 funkcjonariusze zauważyli na ul. Cisowej w Bydgoszczy podejrzanie zachowującego się mężczyznę,  który cały czas nerwowo się rozglądał. – W momencie, kiedy zauważył on wysiadających z pojazdu funkcjonariuszy, zaczął uciekać w kierunku ulicy Czerkaskiej. Policjanci pobiegli za nim. Mężczyzna nie reagował na wezwania do zatrzymania się. Uciekając, wyrzucił telefon komórkowy oraz plecak, a w stronę policjantów zaczął psikać gazem pieprzowym. Po krótkim pościgu został zatrzymany i obezwładniony – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze znaleźli przy 21-latku woreczek z białym proszkiem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Ponadto, po sprawdzeniu danych uciekiniera okazało się, że jest on poszukiwany przez policjantów z Pomorza i Lubelszczyzny, a także przez bydgoski sąd, gdyż powinien odbyć karę trzech lat pozbawienia wolności.

21-latek został doprowadzony do śródmiejskiego komisariatu, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Teraz podejrzany najbliższe lata spędzi w zakładzie karnym odbywając karę pozbawienia wolności – wyjaśnia kom. Słomski.

Pościg za przestępcą na osiedlu Leśnym. Mężczyzna zaatakował policjantów gazem pieprzowym
5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments