Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Posiadał narkotyki i kierował będąc pod ich wpływem!

Dodano: 17.06.2017 | 14:45

Na widok policjantów, wyrzucił "strunówki" z samochodu.

Na zdjęciu: Amfetamina i marihuana w "strunówkach".

Fot. Archiwum.

24-latek został zatrzymany przez policjantów ze świeckiej „drogówki”, zaraz po tym, jak ujawnili przy nim i zabezpieczyli dwa woreczki z podejrzaną zawartością. Wstępne policyjne testy wykazały cechy charakterystyczne dla amfetaminy i marihuany. Jak się później okazało, mężczyzna ten, kierował autem będąc również pod wpływem narkotyków.

We czwartek, tuż przed 19:00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świeckiej komendy w Głogówku Królewskim, pow. świecki, zatrzymali do kontroli vw bora. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą samochodu siedzi 24-letni mieszkaniec Świecia. Mundurowi podczas legitymowania kierowcy nabrali wątpliwości, co do jego stanu świadomości. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny oraz jego nienaturalnie zaczerwienione oczy. W pewnej chwili mężczyzna wyrzucił z pojazdu dwa woreczki, jeden z białym proszkiem, a drugi z suszem roślinnym. Policjanci zauważyli poczynania kontrolowanego. Wstępne policyjne testy wykazały dla tych substancji cechy charakterystyczne amfetaminy i marihuany.

W ramach kontroli, policjanci przebadali również mężczyznę na zawartość środków odurzających w organizmie. Okazało się, że był pod wpływem zarówno marihuany, jak i amfetaminy. Właściciel narkotyków został zatrzymany.

24-latek niebawem usłyszy zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Odpowie też przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.