Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L 1
4C
Czw
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePosiadała tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Została zatrzymana w Śródmieściu [ZDJĘCIA]
01.03.2019 | 11:24

Posiadała tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Została zatrzymana w Śródmieściu [ZDJĘCIA]

Do sprawy została zatrzymana 56-letnia kobieta.

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli przeszło 22 tysiące sztuk papierosów oraz prawie 2 kg krajanki tytoniowej.

Fot. KWP Bydgoszcz

Ponad 20 tysięcy złotych strat zanotował Skarb Państwa na skutek działania 56-letniej kobiety, którą zatrzymali funkcjonariusze z policyjnego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę na terenie jednego z bydgoskich targowisk. – Funkcjonariusze ustalili, że jedna z mieszkanek dzielnicy Śródmieście posiada papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy i handluje nimi na jednym z targowisk – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze zweryfikowali swoje podejrzenia, a te okazały się trafne. Po przyjeździe na miejsce i przeszukaniu straganu, na którym handlowała 56-latka ujawnili paczki z papierosami oraz worek z tytoniem. – Od razu stwierdzili, że nie są one opatrzone polskimi znakami akcyzy – dodaje podkom. Kowalska. Chwilę potem przeszukany został samochód należący do kobiety. Tam kryminalni ujawnili kolejne opakowania papierosów. Jak się okazało, w sumie zabezpieczono ponad 22 tysiące sztuk papierosy oraz niemal 2 kg nielegalnego tytoniu. Kobieta została zatrzymana.

Jak wstępnie przekazali śledczy, straty Skarbu Państwa z tytułu działalności 56-latki oszacowano na ponad 20 tysięcy zł. Kobieta usłyszała zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. – Odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ze sprzedaży których zrobiła sobie stałe źródło dochodu – zaznacza podkom. Lidia Kowalska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści