Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiPostaw na wydajne i ekologiczne paliwo stałe do pieca! Oto ABC dobrego ogrzewania domu
18.09.2021 | 08:00

Postaw na wydajne i ekologiczne paliwo stałe do pieca! Oto ABC dobrego ogrzewania domu

Na zdjęciu: Ze względu na dużą ilość zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, kilka lat temu wprowadzono uchwałę antysmogową.

Fot. nadesłane

Właścicielom domków jednorodzinnych nie trzeba tłumaczyć, jak i czym należy palić w piecu w trakcie okresu zimowego. Jednak osoby niedawno wyprowadzające się z mieszkania w kamienicy lub bloku do wolnostojącego budynku, mogą nie wiedzieć, które materiały opałowe sprawdzą się najlepiej podczas minusowych temperatur. Jakie paliwa stałe wyszły z mody? Czym wolno palić, a czego pod żadnym pozorem nie wrzuca się do pieca? Na te oraz inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w poniższym poradniku, dlatego zostańcie z nami!

Stare zwyczaje kontra nowe, efektywne metody palenia w piecu. Sprawdź, jak ogrzewać dom!

Ze względu na dużą ilość zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, kilka lat temu wprowadzono uchwałę antysmogową. Na mocy tego dokumentu, zakazane jest palenie w piecu m. in. mułem węglowym, węglem brunatnym czy miałem z dużą zawartością ziarna. Stare nawyki, szczególnie znane w województwie Śląskim, musiały odejść do lamusa. Wymogi ułożone przez władze państwa różnią się od siebie w poszczególnych regionach. W związku z nałożeniem konkretnych  restrykcji, każdy obywatel już od kilku lat powinien palić: węglem kamiennym, brykietem, ekogroszkiem, pelletem, węglem półbrunatnym lub nieimpregnowanym drewnem. Są to materiały o wiele mniej groźne dla środowiska niż te wymienione wcześniej. Nie zawierają w swoim składzie toksyn, a ponad połowa z nich jest pochodzenia naturalnego. Domowy piec nie nadaje się do spalania tworzyw sztucznych, dlatego też warto przypomnieć, że nie powinieneś wkładać śmieci do kotła. Oprócz tego, odpady powodują szybką korozję urządzenia grzewczego, nie wspominając już o potencjalnych chorobach układu oddechowego, które mogą pojawić się wśród mieszkańców.

Materiały opałowe jako nowoczesne źródła energii. Zalety węgla, pelletu i ekogroszku

Wraz z postępem medycyny, dbanie o zdrowie człowieka odbywa się na kilku płaszczyznach. Jedną z nich jest właściwy rodzaj ogrzewania. Niegdyś palono różnymi materiałami, których jedynie cząstkowy rozkład skutkował pojawieniem się rakotwórczych substancji w atmosferze. Obecnie nie powinieneś nawet wrzucać do pieca impregnowanego drewna, ponieważ toksyny w nim zawarte mogą spowodować wielkie szkody klimatyczne, a także zdrowotne. Ogrzewanie domu węglem jest najbardziej praktyczne. Tani i wydajny surowiec opłaci się podczas najbardziej srogiej zimy. Jeżeli chcesz postawić na ekologiczny materiał opałowy, zainwestuj w pellet. Bezpieczny dla środowiska wyrób, zapewni ciepło w Twoim domu. Ekogroszek jest modnym i przyzwoitym rozwiązaniem na minusowe temperatury. Jego parametry robią naprawdę ogromne wrażenie. Paliwa stałe wysokiej jakości znajdziesz na stronie wegiel-stach.pl. Skład Opału działa na terenie miasta Wrocław i okolic. Posiadają duży wybór tworzyw, które są odpowiednio przystosowane do Twojego kotła.


Podobne wpisy

Powiązane treści