H 14 • L 14
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPostawiły się liderowi. Bydgoskie siatkarki uległy Developresowi Rzeszów [ZDJĘCIA]
26.02.2021 | 20:09

W Tauron Lidze Siatkarek rozegrano dwudziestą pierwszą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Jelena Blagojević (atakuje) była najskuteczniejszą zawodniczką Developresu i zasłużenie po meczu z Pałacem otrzymała statuetkę MVP.

W swoim ostatnim meczu w fazie zasadniczej we własnej hali, siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały po tie-breaku z liderem tabeli, Developresem SkyRes Rzeszów.

Bydgoszczanki nie były faworytem meczu z Developresem. Rzeszowianki, których trenerem jest doskonale znany w Bydgoszczy Stephane Antiga są liderem tabeli, a Pałac plasował się w niej na dziewiątym miejscu. Mimo to, podopieczne Piotra Mateli w dwóch pierwszych partiach radził sobie nadspodziewanie dobrze.

Miejscowe po bardzo dobrej końcówce wygrały pierwszego seta 25:20, a w drugim potrafiły odrobić straty, bo w pewnym momencie przegrywały już 11:16. Doprowadziły do remisu 19:19, a chwilę potem punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Aleksandra Dascalu. Później udało się zawodniczkom Pałacu dwukrotnie zablokować ataki Aleksandry Rasińskiej, a w kontrze blok rywalek obiła Regiane Bidias (25:22). Później tak dobrze już nie było, bo trzeci i czwarty set należał do rzeszowianek. Ich liderką w ofensywie była Serbka Jelena Blagojević, która po czterech setach miała na swoim koncie 21 zdobytych punktów.

Tie-break dobrze zaczął się dla Pałacu, który prowadził 5:3 i 8:5 po ataku Ziółkowskiej, a chwilę potem kolejny ważny atak skończyła Bidias (9:7). Brazylijka zresztą w kluczowym momencie tie-breaka dołożyła jeszcze punkt bezpośrednio z zagrywki, który pozwolił Pałacowi utrzymać dwupunktową zaliczkę (11:9). Przyjezdne nie odpuściły i po dwóch udanych atakach Blagojević doprowadziły do remisu (11:11). W końcówce, skuteczniejsze były rzeszowianki – atak skończyła Van Ryk, a potem na blok nadziała się Żurowska (12:14).

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 21 KOLEJKA – 26.02.2021 R.
POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ – DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW 2:3 (25:20, 25:22, 18:25, 22:25, 13:15)

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Michalewicz 1, Żurowska 24, Ziółkowska 10, Dascalu 12, Bidias 20, Hawryła 7 oraz Jagła (libero), Reszelewska (libero), Mazurek 2, Lijewska, Reiter 3.

DEVELOPRES SKYRES: Krajewska 4, Blagojević 24, Polańska 11, Van Ryk 19, Lazić 2, Efimienko-Młotkowska oraz Krzos (libero), Przybyła (libero), Stencel 10, Grabka 4, Rasińska 9.

Sędziowali: Grzegorz Sołtysiak, Mirosław Beń.
Komisarz Tauron Ligi: Andrzej Skorupa.
Kwalifikator Tauron Ligi: Jacek Sęk.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Jelena Blagojević (Developres SkyRes Rzeszów).