[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mężczyzna postrzelił sąsiada z wiatrówki. Bo przeszkadzał w oglądaniu telewizji

Dodano: 21.08.2022 | 10:58

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę.

Fot. Szymon Fiałkowski

45-latek postrzelił swojego sąsiada z broni pneumatycznej. Wszystko dlatego, że sąsiad kosił trawę, co przeszkadzało w oglądaniu telewizji. Sprawca odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowanie obrażeń ciała.

W czwartek policjanci udali się na posesję w powiecie inowrocławskim. Na miejscu okazało się, że kiedy dzień wcześniej poszkodowany kosił trawę, podszedł do niego sąsiad z posesji obok i kazał mu natychmiast wyłączyć kosiarkę, bo… przeszkadza w oglądaniu telewizji.

Pracujący w ogrodzie mężczyzna zlekceważył sąsiada. Po paru minutach poczuł ból pleców. Wtedy zobaczył, że został postrzelony z wiatrówki.

– Wskazany przez poszkodowanego mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W piątek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowanie obrażeń ciała – mówi asp. szt. Justyna Piątkowska z KPP Inowrocław.

Sprawca przyznał się i złożył wyjaśnienia. Wobec 45-latka prokurator zastosował dozór policji – mężczyzna musi dwa razy w tygodniu stawiać się na komisariacie. Nie może też kontaktować się z pokrzywdzonym i zbliżać się do niego na odległość mniejszą niż 200 metrów.  – Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia asp. szt. Justyna Piątkowska.

Mężczyzna postrzelił sąsiada z wiatrówki. Bo przeszkadzał w oglądaniu telewizji
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments