Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 7 • L 5
5C
Sr
6C
Czw
6C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPoszukiwany zabójca ukrywał się przed policją. Znaleźli go funkcjonariusze z Bydgoszczy
policja, zatrzymany - kwp
04.07.2018 | 11:00

Poszukiwany zabójca ukrywał się przed policją. Znaleźli go funkcjonariusze z Bydgoszczy

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali mężczyznę skazanego za zabójstwo.

Fot. KWP

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 35-latka poszukiwanego do odbycia wyroku za zabójstwo. Mężczyzna korzystał z przerwy w karze i nie wrócił do zakładu karnego.

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmują się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców, za którymi wystawiono listy gończe. Bywa, że to ich ustalenia przyczyniają się do wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania tzw. ENA.

W październiku 2017 roku otrzymali list gończy za 35-latkiem, który nie stawił się do zakładu karnego po upływie przerwy w karze. Mężczyzn został skazany w 2008 roku na karę 12 lat pozbawienia wolności za przestępstwo zabójstwa. Policjanci ustalili, że osoba ta może przebywać poza granicami kraju, jednak jest możliwe, że wróci do Polski. Ustalili, że będzie przebywać u swojej rodziny w Czersku.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy w ubiegłym tygodniu pojechali do miejscowości w województwie pomorskim. Początkowo nic nie wskazywało na udany finał poszukiwań, ale w pewnym momencie policjanci zauważyli mężczyznę, który chciał umknąć oknem. Wycofał się widząc policjantów. Dokładne sprawdzenie poddasza i znajdującej się tam komórki zakończyło się zatrzymaniem poszukiwanego.

Mężczyzna trafił do zakładu karnego w Bydgoszczy, w którym odbędzie resztę wyroku.


Powiązane treści