Bydgoszcz
4C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 3
4C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPoszukiwany zabójca ukrywał się przed policją. Znaleźli go funkcjonariusze z Bydgoszczy
04.07.2018 | 11:00

Poszukiwany zabójca ukrywał się przed policją. Znaleźli go funkcjonariusze z Bydgoszczy

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali mężczyznę skazanego za zabójstwo.

Fot. KWP

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 35-latka poszukiwanego do odbycia wyroku za zabójstwo. Mężczyzna korzystał z przerwy w karze i nie wrócił do zakładu karnego.

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmują się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców, za którymi wystawiono listy gończe. Bywa, że to ich ustalenia przyczyniają się do wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania tzw. ENA.

W październiku 2017 roku otrzymali list gończy za 35-latkiem, który nie stawił się do zakładu karnego po upływie przerwy w karze. Mężczyzn został skazany w 2008 roku na karę 12 lat pozbawienia wolności za przestępstwo zabójstwa. Policjanci ustalili, że osoba ta może przebywać poza granicami kraju, jednak jest możliwe, że wróci do Polski. Ustalili, że będzie przebywać u swojej rodziny w Czersku.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy w ubiegłym tygodniu pojechali do miejscowości w województwie pomorskim. Początkowo nic nie wskazywało na udany finał poszukiwań, ale w pewnym momencie policjanci zauważyli mężczyznę, który chciał umknąć oknem. Wycofał się widząc policjantów. Dokładne sprawdzenie poddasza i znajdującej się tam komórki zakończyło się zatrzymaniem poszukiwanego.

Mężczyzna trafił do zakładu karnego w Bydgoszczy, w którym odbędzie resztę wyroku.


Powiązane treści