Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 22 • L 19
24C
Pt
24C
Sob
22C
Nd
22C
Pon
21C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPotężna ulewa w Kujawsko-Pomorskiem! Kolejne ostrzeżenia dla mieszkańców [ZDJĘCIA]
ulewa Kujawsko-Pomorskie
18.07.2018 | 16:35

Potężna ulewa w Kujawsko-Pomorskiem! Kolejne ostrzeżenia dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

Prognozy synoptyków niestety się sprawdziły - przez region przechodzą kolejne nawałnice.

Na zdjęciu: Towarzyszący deszczowi porywisty wiatr łamał gałęzie drzew, które lądowały przed jadącymi samochodami.

Fot. p. Karol / nadesłane

– Nawałnica w Tleniu. Połamane drzewa i zalane domy – taki krótki komunikat otrzymaliśmy w środowe popołudnie od jednego z naszych Czytelników. Prognozy zwiastujące kolejną porcję ulewnych deszczów sprawdziły się – pracy przy usuwaniu ich skutków niestety nie zabraknie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krajobraz po ulewie w Bydgoszczy. Strażacy pracują na terenie całego miasta!

O możliwych intensywnych opadach deszczu od rana informowały centra zarządzania kryzysowego. W pierwotnym komunikacie zakładano, że we wszystkich powiatach województwa kujawsko-pomorskiego może spaść nawet 40 mm deszczu, a porywy wiatru pozwolą osiągnąć mu prędkość do 75 kilometrów na godzinę.

Ale już po południu doniesienia od synoptyków uległy zmianie. W strefie zagrożonej ulewami znalazły się przede wszystkim powiaty: grudziądzki, świecki oraz samo miasto Grudziądz. Z informacji od naszych Czytelników wynika między innymi, że silne opady i wiatr nawiedziły znaną miejscowość wypoczynkową Tleń i jego okolice.

Fala deszczów powinna ustąpić późnym wieczorem. Do tego czasu spaść może nawet 50 mm deszczu, a wiatr jeszcze się wzmoże i osiągnie nawet 100 kilometrów na godzinę.

Masz ciekawe zdjęcie lub film? Chcesz się nim z nami podzielić? Prześlij go na adres redakcja@metropoliabydgoska.pl lub na Facebooku – www.fb.com/MetropoliaBydgoskaPL!


Powiązane treści