Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Potrzebna waga samochodowa? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Dodano: 08.03.2021 | 08:00

Na zdjęciu: Nabycie wagi najazdowej wiąże się bowiem z koniecznością dostosowania przestrzeni – nierzadko wykonania fundamentów.

Fot. mat. autora

Gdy zachodzi potrzeba zaopatrzenia firmy w wagę samochodową, trzeba się zmierzyć z wieloma trudnościami. Chcąc wybrać urządzenie wysokiej jakości, które doskonale będzie spełniać swoje zadanie, a przy tym zanadto nie obciąży portfela, należy kierować się kilkoma zasadami. W tym wpisie wyjaśniamy, co jest istotne przy zakupie funkcjonalnej wagi, przeznaczonej do pomiarów masy pojazdów.

Najważniejsze aspekty, związane z zakupem wagi samochodowej. O tym pamiętaj

Rozglądając się w poszukiwaniu wagi samochodowej, priorytetowo traktuj jej zastosowanie. Powinien interesować Cię przede wszystkim typ, a także maksymalny zakres urządzenia. Możesz oglądać wagi przenośne (mobilne) i stacjonarne, w zależności od rodzaju najazdowe albo zagłębione. Sprecyzowanie oczekiwań w tym zakresie jest niezwykle ważne. Nabycie wagi najazdowej wiąże się bowiem z koniecznością dostosowania przestrzeni – nierzadko wykonania fundamentów. Co więcej, taka platforma zajmuje wiele miejsca.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku wag zagłębionych, wpuszczonych w podłoże. Te są montowane wewnątrz fundamentów, a cała konstrukcja nie zabiera przestrzeni placu, na którym się znajduje. Warto też wiedzieć, że waga samochodowa przejazdowa umożliwia dynamiczne spisywanie tonażu, zaś waga zagłębiona wymusza na kierowcy zatrzymanie się. To z kolei wpływa na precyzyjność pomiaru i dostarcza dokładniejszych informacji. Dokładne przemyślenie decyzji zakupowej leży zatem w Twoim interesie. Poświęć czas na przeanalizowanie „za i przeciw” konkretnych urządzeń, a wybór tego optymalnego będzie dużo łatwiejszy.

Poznaj zasady działania i sprawdź zakres wagi samochodowej, którą zamawiasz

Obok typu urządzenia, tak samo istotny pozostaje jego maksymalny zakres. Nie może się przecież okazać, że zakupisz wagę o nośności do 10T do pomiaru cięższych pojazdów. Szukaj wagi, gwarantującej dokładny pomiar w takim zakresie, jaki Cię interesuje – nie szerszym i nie węższym. Uwzględnij ciężar pojazdów, które będą korzystać z urządzenia. Weź pod uwagę również fakt, że poszczególne zakresy wagi oznaczają inne działki legalizacyjne.

Poszczególne typy osprzętu, jaki stanowią nowoczesne wagi samochodowe, różnią się od siebie przeznaczeniem i funkcjami. Dlatego jeszcze przed pierwszym przejrzeniem oferty wstępnie określ, czego potrzebujesz. Na zakupy udaj się do firmy, mającej wieloletnie doświadczenie w branży. Poznaj jej historię, sprawdź realizacje i zakres usług (możesz to zrobić online). W ten sposób zyskasz cenne informacje, np. na temat tego, co obejmuje cena wagi samochodowej. Przykładem osprzętu godnego polecenia są wyroby firmy Wagi Czekała. Zajrzyj na stronę internetową producenta i dowiedz się więcej! Pamiętaj przy tym, że inwestując w zaawansowane rozwiązanie jakim jest waga samochodowa, musisz być pewien, że dobrze wydajesz swoje pieniądze.