Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Powalone drzewa, zalane piwnice. Bydgoscy strażacy podsumowują skutki wczorajszej nawałnicy

Dodano: 02.07.2022 | 11:40

Na zdjęciu: Zdecydowana większość interwencji bydgoskich strażaków dotyczyła głównie powalonych drzew i konarów.

Fot. Archiwum

Ponad sto razy wyjeżdżali do interwencji w związku z niespokojną aurą bydgoscy strażacy. – Najwięcej zgłoszeń mieliśmy w ścisłym centrum miasta – mówi rzecznik Komendy Miejskiej PSP.

W piątkowe (1 lipca) popołudnie nad Bydgoszczą przeszła burza, połączona z ulewnymi opadami deszczu i silnie wiejącym wiatrem. Strażacy mieli pełne ręce roboty. – Najwięcej zgłoszeń wczoraj mieliśmy w godzinach 17:00 – 22:00 i dotyczyły one głównie ścisłego centrum Bydgoszczy – mówi st. kpt. Karol Smarz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Rzecznik bydgoskich strażaków dodaje, że do soboty (2.07), do godziny 8:00 łącznie były 103 zgłoszenia w związku z niespokojną aurą. Zgłoszenia obejmują zarówno Bydgoszcz, jak i tereny powiatu bydgoskiego. W głównej mierze – jak precyzuje Smarz – dotyczyły one uszkodzonych drzew i konarów, które blokowały drogi, chodniki, dojścia do posesji. – Kilka drzew uszkodziło również budynki mieszkalne, były też zgłoszenia, że drzewa uszkodziły zaparkowane w pobliżu pojazdy – precyzuje. Strażacy interweniowali też m.in. przy zalanych piwnicach.

Nie ma informacji, by ktokolwiek został poszkodowany w wyniku tej niespokojnej aury. Strażacy od rana mają jeszcze dziesięć zgłoszeń. – Działamy na bieżąco, sytuacja jest opanowana – kończy rzecznik bydgoskich strażaków.

0 0 votes
Article Rating
Powalone drzewa, zalane piwnice. Bydgoscy strażacy podsumowują skutki wczorajszej nawałnicy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments