Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePoważny wypadek na A1. Rozrzucone butle z gazem zablokowały ruch w obu kierunkach!
14.07.2021 | 14:44

Poważny wypadek na A1. Rozrzucone butle z gazem zablokowały ruch w obu kierunkach!

Na zdjęciu: Działania na miejscu wypadku prowadzą cztery zastępy straży.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Poważny wypadek na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Kierujący ciężarówką przewożącą butle z gazem uderzył w samochód obsługi technicznej – puste butle wysypały się na jezdnie i zablokowały ruch w obu kierunkach.

Do zdarzenia doszło przed godziną 14:00 na wysokości miejscowości Wąwał w powiecie włocławskim (226 kilometr drogi), na odcinku Włocławek – Kutno. Jak opisuje dyżurny komendy wojewódzkiej straży pożarnej, na jezdni w stronę Łodzi kierujący samochodem ciężarowym z nieznanych na razie przyczyn uderzył samochód obsługi autostrady stojący na pasie awaryjnym. Ciężarówka przewoziła około 350 sztuk butli z gazem o wadze 11kg – jak wyliczają strażacy, jedynie 20 z nich było pełnych, pozostałe były puste.

W wyniku zdarzenia około połowa pustych butli zostało rozrzucona na wszystkich pasach A1 w obu kierunkach – przekazuje dyżurny KW PSP. Ruch na autostradzie w obu kierunkach był całkowicie zablokowany – obecnie GDDKiA informuje, że na ten moment zablokowany jest pas wolny w kierunku Łodzi, ale w rejonie zdarzenia wciąż panują utrudnienia w ruchu.

Strażacy dodają jednak, że żadna z butli z gazem nie uległa uszkodzeniu ani rozszczelnieniu. Łącznie w zdarzeniu brały udział dwa samochody ciężarowe i dwa auta typu bus. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby – obie zostały zabrane do szpitala, ale są w stanie dobrym. Działania na miejscu prowadzą cztery zastępy straży pożarnej i pozostałe służby.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści