Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 4 • L 2
11C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPowieść z Bydgoszczą w tle wkrótce w księgarniach. Obyczajowa saga rodzinna
Rzeka_kłamstw_300dpi
24.07.2019 | 16:12

Powieść z Bydgoszczą w tle wkrótce w księgarniach. Obyczajowa saga rodzinna

Na zdjęciu: Na okładce książki czytelnikom ukaże się nieistniejący już most Władysława IV.

Fot. mat. prasowe

Już w sierpniu ukaże się nowa książka autorstwa Edyty Świętek. Akcja powieści „Rzeka kłamstw” będzie rozgrywać się w Bydgoszczy.

Urodzona w Krakowie Edyta Świętek to autorka powieści obyczajowych, między innymi bestsellerowej sagi „Spacer Aleją Róż”. Premierę jej najnowszej książki zaplanowano na 20 sierpnia. Tego dnia, nakładem wydawnictwa Replika, ukaże się powieść „Rzeka kłamstw”, która otworzy cykl „Grzechy młodości”.

Jest to obyczajowa saga rodzinna, której akcja toczy się w Bydgoszczy w latach 70., a w kolejnych tomach – w latach 80. i 90. aż do współczesności – informuje wydawnictwo. W książce nie zabraknie ani scen przesłuchań przez bezpiekę, ani wątków romantycznych. Na pierwszy plan wysuną się jednak typowe dla tamtych lat problemy przeciętnej rodziny – jej codzienne radości i smutki, problemy wychowawcze i uroki rodzicielstwa, a także inne sprawy, które splatają się z realiami życia w minionej epoce.

Autorka pokazuje, jak na przestrzeni kilku dekad zmieniały się podział ról i obowiązków w rodzinie oraz kwestie związane z wychowywaniem dzieci – czytamy w opisie przygotowanym przez wydawnictwo. Na okładce książki czytelnikom ukaże się nieistniejący już most Władysława IV, przez który przechodziła ul. Świętej Trójcy aż do czasu budowy węzła Grunwaldzkiego w 1971 roku.

MetropoliaBydgoska.pl objęła patronat medialny nad książką.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści