Bydgoszcz
-17C
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -14 • L -19
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPowstanie nowy buspas. Wyłoniono wykonawcę
Autobus-52-komunikacja-Myślęcinek-1200x800-JW
07.11.2017 | 10:38

Powstanie nowy buspas. Wyłoniono wykonawcę

Prace potrwają ok. dwóch lat. Ich koszt wyniósł 10 mln zł.

Na zdjęciu: Buspas ułatwi dojazd komunikacją miejską do Myślęcinka.

Fot. JW/Archiwum

Firma Budimex wybuduje buspas na ul. Gdańskiej. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Jej koszt wyniesie 10 mln zł i zostanie objęta 8-letnią gwarancją.

Buspas zaprojektowano na ul. Gdańskiej, pomiędzy ul. Rekreacyjną i pętlą Myślęcinek. Będą z niego korzystały autobusy linii 52, 93 i 94. Projekt przewiduje budowę na całym odcinku dwóch dodatkowych pasów ruchu przeznaczonych dla autobusów. Przebudowane zostaną również skrzyżowania (w tym kanalizacja skrzyżowania ul. Gdańskiej ze zjazdem na parking i pętlę autobusową), zaś na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Rekreacyjnej powstanie rondo. W planach jest także wybudowanie chodników i ciągów pieszo-rowerowych w obrębie skrzyżowań i zatok autobusowych. Ponadto, zmodernizowane zostaną pętle autobusowe, wraz z przystankami początkowymi i końcowymi oraz miejscami postoju dla autobusów.

Nowe rozwiązanie ma ułatwić dojazd do Myślęcinka komunikacją publiczną w okresie dużych imprez, zarówno na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, jak i targów na Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym oraz imprez sportowych na stadionie przy ul. Gdańskiej.

W przetargu, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budimex, która wybuduje buspas, a swoje prace obejmuje ośmioletnią gwarancją. Koszt inwestycji wyniesie 10,2 mln zł. Zamówienie będzie realizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.


Powiązane treści