Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjePowstanie nowy park w regionie. Rozstrzygnięto przetarg na jego wykonanie [WIZUALIZACJE]
23.08.2018 | 12:37

Powstanie nowy park w regionie. Rozstrzygnięto przetarg na jego wykonanie [WIZUALIZACJE]

Prace miałyby się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu. Ich finisz zaplanowano na połowę grudnia.

Na zdjęciu: Tak obecnie wygląda park przy ul. Nakielskiej w Szubinie. Z końcem roku to miejsce zmieni się nie do poznania.

Fot. Maciej Rejment

To była jedna z największych bolączek Szubina. Park przy ul. Nakielskiej przejdzie rewitalizację. Magistrat rozstrzygnął przetarg na wykonanie robót.

Szubiński urząd już po raz drugi musiał rozpisać przetarg na prace związane z rewitalizacją obiektu. Pierwszy zakończył się fiaskiem, natomiast w kolejnym przetargu udało się wyłonić wykonawcę robót. Prace wykona firma IN-VEST-BUD Kinga Mokosa-Paszkiet z siedzibą w Wolwarku, który zadeklarował, że roboty miałyby się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

W ramach prac, zaplanowano budowę obiektu sanitarnego wraz z zapleczem, ścieżki, dwa pomosty i mostek, ogrodzony wybieg dla psów oraz plac zabaw dla dzieci, a także trzy urządzenia siłowni zewnętrznej. Ponadto zamontowane zostaną ławki parkowe, stojaki na rowery, tablice i kamienie dydaktyczne oraz stoły do gry w szachy. Cały teren zostanie ogrodzony i oświetlony, a ponadto zaplanowano również montaż kamer monitoringu.

Prace mają potrwać do połowy grudnia br. Całkowity koszt inwestycji przekracza 2,5 mln zł.


Powiązane treści