Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 9 • L 8
10C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPowtórzenie kolędy? Wypowiedź księdza uspokoiła mieszkańców
22.02.2017 | 11:34

Powtórzenie kolędy? Wypowiedź księdza uspokoiła mieszkańców

Informacja o kolędzie pojawiła się w jednym z bloków na terenie Fordonu.

Na zdjęciu: Budynek parafii pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy.

Fot. wikipedia / wolny dostęp

Kilka dni temu na drzwiach jednego z bloków przy ul. Generała Mikołaja Bołtucia w Fordonie pojawiło się ogłoszenie o powtórzeniu kolędy. Jako przyczynę podano niewystarczającą wysokość darów zebranych podczas właściwej wizyty duszpasterskiej. Informacja zaskoczyła bydgoszczan, lecz okazało się, że to żart. 

Całość ogłoszenia brzmiała następująco: „Z uwagi na niewystarczającą wysokość darów podczas wizyty duszpasterskiej z dnia 20.12.2016 r. informujemy, że powtórzenie kolędy w bloku nr 3 odbędzie się w środę 22.02.2017 r. od godz. 16:30. Prosi się o wzgląd na to, iż w obrębie Państwa osiedla mieszkaniowego zaplanowana jest budowa nowoczesnej Świątyni, zaś przynależność do Wspólnoty Wyznaniowej Powszechnego Kościoła Katolickiego nakłada na Wiernych określone obowiązki jako Wyznawców Wiary – w tym uczestnictwo w utrzymywaniu istniejących oraz tworzeniu nowych Domów Bożych, które są miejscem liturgii i eucharystii.” Pod informacją znalazło się coś, co przypominało podpis księdza.

O ogłoszeniu dowiedział się proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy i postanowił wypowiedzieć się na ten temat. – Informujemy, że jest to manipulacja i kłamstwo od początku do końca. Sprawę przekazałem do wyjaśnienia policji – napisał na stronie parafii ks. Jan Andrzejczak.

Żadnego postępowania w tej chwili nie prowadzimy. Jesteśmy w stałym kontakcie z księdzem. Jeżeli dojdzie do jakiejś zbiórki pieniędzy, to podejmiemy odpowiednie kroki – informuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.


Powiązane treści