Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPożar budynku wielorodzinnego w Radzimiu. Zaczęło się od kanapy
Pożar budynku wielorodzinnego
21.05.2017 | 13:22

Pożar budynku wielorodzinnego w Radzimiu. Zaczęło się od kanapy

Z powodu pożaru trzeba było ewakuować dziewiętnaście osób.

Na zdjęciu: Interweniowali strażacy z KPSP w Sępólnie Krajeńskim.

Fot. Stanisław Gazda

Sępoleńscy strażacy przyjęli przed godziną jedenastą  zgłoszenie o pożarze w Radzimiu (gm. Kamień Krajeński) na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego, zamieszkiwanego przez cztery rodziny, w sumie dziewiętnaście osób.

Gdy strażacy dojechali na miejsce zdarzenia, wszyscy mieszkańcy domu znajdowali się na zewnątrz, w tym dwie ponad osiemdziesięcioletnie osoby, w mieszkaniu których doszło do pożaru. Ten powstał w wyniku zapalenia się kanapy – być może od tzw. farelki, którą małżeństwo dogrzewało pokój.

Pożar został ugaszony. Dwie osoby poszkodowane wieku 87 i 85 lat  były na miejscu opatrywane przez ratowników medycznych, jednak 87-letni mężczyzna z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia sięgającymi 50 procent powierzchni ciała  usiał zostać zabrany śmigłowcem LPR do szpitala, natomiast jego 85-letnią małżonkę, podtrutą dymem, przewieziono tam karetką. Pomocy medycznej wymagał również młody mężczyzna, który pomagał pogorzelcom wydostać się z palącego się mieszkania – powiedział nam kpt. Robert Liss z KPSP w Sępólnie Krajeńskim.


Podobne wpisy

Powiązane treści