Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePożar dwóch aut w centrum miasta. Nieoficjalnie: To podpalenie
07.03.2016 | 13:15

Pożar dwóch aut w centrum miasta. Nieoficjalnie: To podpalenie

W niedzielę przed północą służby ratunkowe otrzymały informację o płonącym pojeździe na ulicy Lubelskiej. Ostatecznie strażacy musieli gasić aż dwa.

Na zdjęciu: W wyniku pożaru spłonęły pojazdy marki Audi oraz Fiat.

Fot. Leszek Grabowski

Policjanci wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa pracują nad rozwikłaniem sprawy pożaru dwóch samochodów, do którego doszło w niedzielę późnym wieczorem na ulicy Lubelskiej w bezpośrednim sąsiedztwie placu Poznańskiego. Nieoficjalnie funkcjonariusze podają, że prawdopodobnym scenariuszem jest podpalenie jednego z aut.

W ogniu stanęło początkowo audi w wersji kombi. Gdy po godzinie 23:00 na miejsce zdarzenia przybyli strażacy, paliły się już dwa samochody – pożar objął bowiem także stojącego za audi fiata stilo. Interwencja straży pożarnej zapobiegła dalszej ekspansji ognia, ale szczególnie audi spłonęło niemal doszczętnie.

Policja dokonała oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczyła ślady. W poniedziałek mundurowi pracowali na miejscu nocnego pożaru wspólnie z biegłym. – Jego raport ma wyjaśnić, jaka była przyczyna pojawienia się ognia – wyjaśnia podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że policjanci skłaniają się ku wersji podpalenia pojazdu marki Audi. – Ustaliliśmy już posiadaczy obu aut. Aktualnie próbujemy nawiązać kontakt z właścicielem audi – kończy podkom. Słomski.


Powiązane treści