Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
42% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 18 • L 17
18C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
18C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePożar kościoła w Ciężkowie. Biegli ustalili przyczynę pożaru
pożar kościoła_ciężkowo-Maciej Rejment
23.01.2018 | 18:58

Pożar kościoła w Ciężkowie. Biegli ustalili przyczynę pożaru

Dach kościoła spłonął doszczętnie.

Na zdjęciu: Pożar kościoła w Ciężkowie miał miejsce pod koniec listopada 2017 r.

Fot. Maciej Rejment

Niemal dwa miesiące po tragicznym w skutkach pożarze kościoła w Ciężkowie, biegli wyjaśnili przyczyny pożaru, który strawił całkowicie dach parafii.

Pożar wybuchł 29 listopada 2017 roku. Z żywiołem walczyło aż dziewiętnaście zastępów straży pożarnej: zarówno jednostki PSP, jak i OSP, a także trzeba było dodatkowo ściągać podnośniki z Bydgoszczy i Inowrocławia. Strażacy walczyli z ogniem przez ponad osiem godzin.

Po niemalże dwóch miesiącach od wybuchu pożaru, biegli z zakresu pożarnictwa wydali opinię dotyczącą przyczyn pożaru, w wyniku którego całkowicie spłonął dach kościoła. Jak wynika z ekspertyzy, do pożaru doszło wskutek prowadzonych prac remontowych, podczas opalania starej powłoki malarskiej. Miejsce rozprzestrzenienia się ognia było usytuowane wewnątrz drewnianej obudowy belki stropowej kościoła.

Tymczasem równolegle cały czas trwa zbiórka finansowa na odbudowę kościoła. W lutym odbędzie się także bal karnawałowy, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na prace związane z odbudową świątyni.


Podobne wpisy

Powiązane treści