[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pożar w pobliżu parku przemysłowego w Bydgoszczy. Na miejsce zadysponowano samolot gaśniczy!

Dodano: 04.08.2022 | 15:27

Na zdjęciu: Na miejsce obu pożarów zadysponowano łącznie ponad dwadzieścia zastępów straży pożarnej.

Fot. Jakub Soboczyński / nadesłane

Dwa duże pożary w Bydgoszczy. Jak się dowiadujemy, sytuacja jest na tyle trudna, że na miejsce zdarzenia trzeba było zadysponować samolot gaśniczy.

Do pożaru lasu doszło na terenach Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Informacja o pierwszym z pożarów wpłynęła do strażaków tuż przed godziną jedenastą, a doszło do niego w pobliżu ul. Matuszewskiego. Z kolei po południu strażacy otrzymali informację o pożarze w pobliżu bocznicy kolejowej przy ul. Gamma.

– Obie akcje gaśnicze są w toku – usłyszeliśmy od dyżurnego bydgoskich strażaków, który doprecyzował, że na miejsce pierwszego pożaru zadysponowano trzynaście, a drugiego – dwanaście zastępów straży pożarnej. Sytuacja jest na tyle trudna, że – jak się dowiadujemy – na miejsce zadysponowany został również samolot gaśniczy. Serwis Bydgoszcz 998 podaje, że doszło do dużych pożarów ściółki, a dzisiaj także płonął las w rejonie ul. Armii Krajowej.

To nie koniec, bo strażacy z OSP Dobrcz poinformowali, że dzisiaj po południu gasili pożar trawy przy przejeździe kolejowym w Marcelewie. Tam z ogniem walczył jeden zastęp straży pożarnej.

Pożar w pobliżu parku przemysłowego w Bydgoszczy. Na miejsce zadysponowano samolot gaśniczy!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leo
Leo
3 miesięcy temu

Tak a przy spalarni śmietnik wzdłuż pobocza, to się nazywa ekologią, a może jednak chodzi jak zawsze o kasę.