Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePożar na polu. Ewakuowano uczestników festynu i cmentarz
03.08.2021 | 13:00

Pożar na polu. Ewakuowano uczestników festynu i cmentarz

Na zdjęciu: Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków.

Fot. Andrzej Rembowski/Pixabay

Ewakuację osób bawiących się na festynie, a także przebywających na cmentarzu wymusił pożar, do którego doszło w sobotę w województwie kujawsko-pomorskim. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Do pożaru doszło w sobotę po godz. 15:00 na polu uprawnym w miejscowości Zamarte w powiece sępoleńskim. Teren był mocno zadymiony, a kierowcy mieli problem z poruszaniem się po pobliskich drogach. Przybyli na miejsce policjanci usprawnili ruch pojazdów, a następnie z powodu szybko przemieszczającego się ognia udali się do pobliskich zabudowań. – W świetlicy wiejskiej odbywał się festyn. Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia uczestników funkcjonariusze polecili wszystkim osobom opuszczenie zagrożonego terenu – mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeńskim asp. Małgorzata Warsińska

Sytuacji nie sprzyjał silnie wiejący wiatr. – Dzielnicowi pomimo wszystko z narażeniem własnego zdrowia nadzorowali teren wokół palącego się pola, aby nikomu nie stała się krzywda. Do pomocy kamieńskim stróżom przybyli sępoleńscy policjanci, którzy z kolei zajęli się ewakuacją ludzi z pobliskiego cmentarza oraz zabezpieczeniem terenu wokół sąsiadujących garaży – dodaje asp. Małgorzata Warsińska.

W akcji gaśniczej brało udział 12 zastępów straży pożarnej. Wezwano także pogotowie ratunkowe. Medycy udzielili pomocy osobie skarżącej się na trudności z oddychaniem. – Dzięki szybkiej reakcji służb oraz pomocy ze strony mieszkańców wsi pożar został ugaszony na linii zabudowań. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Łącznie w wyniku zaprószenia ognia spaleniu uległo 20 hektarów ścierniska oraz 2 hektary zboża – podsumowuje asp. Małgorzata Warsińska.

Teraz kryminalni będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności zdarzenia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści