Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 5 • L 3
2C
Pon
3C
Wt
5C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePożar samochodu na stacji benzynowej przy Fordońskiej. „Kierowcy właściwie zareagowali”
tankowanie, stacja paliw - freeimages
10.10.2019 | 11:25

Pożar samochodu na stacji benzynowej przy Fordońskiej. „Kierowcy właściwie zareagowali”

Zgłoszenie o ogniu dotarło do Komendy Miejskiej PSP przed 8:30.

Na zdjęciu: Niebezpieczeństwo związane z pożarem samochodu na stacji benzynowej przy ulicy Fordońskiej udało się zażegnać dzięki sprawnej akcji innych kierowców.

Fot. FreeImages

W czwartek rano dyżurny bydgoskich strażaków odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na parkingu stacji Amic niedaleko zbiegu ulic Fordońskiej i Kamiennej. Na szczęście ogień szybko udało się opanować.

Jak podkreśla w rozmowie z nami Krystian Pietrzak ze stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy, duża w tym zasługa kierowców, którzy także znajdowali się na stacji niedaleko estakady tramwajowej do Fordonu. – Użyli gaśnic, dzięki czemu zapobiegli rozprzestrzenieniu się pożaru – podkreśla.

Po zgłoszeniu, które dotarło do strażaków tuż przed 8:30, na miejsce zostały oddelegowane dwa zastępy straży pożarnej. – Po przybyciu na miejsce okazało się, że ogień jest już niewielki – dodaje Pietrzak. – Dogasiliśmy ogień i zakończyliśmy nasze działania. 

W czwartkowe przedpołudnie bydgoskie zastępy uczestniczyły jeszcze w dwóch zdarzeniach poza miastem. W obu przypadkach chodziło o plamy oleju znajdujące się na jezdni.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści