Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 18 • L 16
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePożar w bibliotece i bunt więźniów. Szkolenie funkcjonariuszy w Zakładzie Karnym w Fordonie
01.10.2020 | 15:00

Pożar w bibliotece i bunt więźniów. Szkolenie funkcjonariuszy w Zakładzie Karnym w Fordonie

Ćwiczenia odbyły się na terenie Zakładu Karnego w Fordonie.

Na zdjęciu: Funkcjonariusze z Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej podczas ćwiczeń tłumili bunt osadzonych więźniów.

Fot. kpt. Daniel Guzman

Zadymienie, wzniecenie ognia i pożar w bibliotece bydgoskiej jednostki – taki charakter miały ćwiczenia, które odbyły się na terenie Zakładu Karnego w Fordonie.

Bydgoscy funkcjonariusze Służby Więziennej oraz Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy, pełniący służbę w fordońskiej jednostce, zaprosili do wspólnych ćwiczeń stażaków z Państwowej Straży Pożarnej. – Ćwiczenia miały charakter ochronno-obronny i były podzielone na dwa epizody – mówi st. sierż. Joanna Szadziul z Zakładu Karnego w Fordonie.

Pierwszy epizod ćwiczeń służb dotyczył wzniecenia pożaru i zagrożenia pożarowego w bibliotece Zakładu Karnego w Fordonie. – Zagrożone były osoby odbywające karę pozbawienia wolności nie tylko w budynku, w którym znajduje się biblioteka – opisuje st. sierż. Szadziul. Na miejscu ewakuację osób na terenie jednostki przeprowadzili strażacy, którzy następnie ugasili pożar.

Z kolei drugi epizod ćwiczeń związany był z buntem więźniów w zakładzie. – W jednym z oddziałów mieszkalnych, grupa osadzonych odmówiła wykonania polecenia i utworzyła barykadę – mówi rzecznik bydgoskiego Zakładu Karnego. Osadzeni nie reagowali na próby nakłonienia ich do zaniechania oporu. Do działania wkroczyć musieli funkcjonariusze z grupy interwencyjnej SW. – Finalnie osadzeni zostali obezwładnieni – relacjonuje st. sierż. Joanna Szadziul.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści