Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 19 • L 18
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePożar w bibliotece i bunt więźniów. Szkolenie funkcjonariuszy w Zakładzie Karnym w Fordonie
funkcjonariusze_grupa interwencyjna_straż więzienna_ćwiczenia_Zakład Karny Bydgoszcz-Fordon_kpt. D. Guzman
01.10.2020 | 15:00

Pożar w bibliotece i bunt więźniów. Szkolenie funkcjonariuszy w Zakładzie Karnym w Fordonie

Ćwiczenia odbyły się na terenie Zakładu Karnego w Fordonie.

Na zdjęciu: Funkcjonariusze z Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej podczas ćwiczeń tłumili bunt osadzonych więźniów.

Fot. kpt. Daniel Guzman

Zadymienie, wzniecenie ognia i pożar w bibliotece bydgoskiej jednostki – taki charakter miały ćwiczenia, które odbyły się na terenie Zakładu Karnego w Fordonie.

Bydgoscy funkcjonariusze Służby Więziennej oraz Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy, pełniący służbę w fordońskiej jednostce, zaprosili do wspólnych ćwiczeń stażaków z Państwowej Straży Pożarnej. – Ćwiczenia miały charakter ochronno-obronny i były podzielone na dwa epizody – mówi st. sierż. Joanna Szadziul z Zakładu Karnego w Fordonie.

Pierwszy epizod ćwiczeń służb dotyczył wzniecenia pożaru i zagrożenia pożarowego w bibliotece Zakładu Karnego w Fordonie. – Zagrożone były osoby odbywające karę pozbawienia wolności nie tylko w budynku, w którym znajduje się biblioteka – opisuje st. sierż. Szadziul. Na miejscu ewakuację osób na terenie jednostki przeprowadzili strażacy, którzy następnie ugasili pożar.

Z kolei drugi epizod ćwiczeń związany był z buntem więźniów w zakładzie. – W jednym z oddziałów mieszkalnych, grupa osadzonych odmówiła wykonania polecenia i utworzyła barykadę – mówi rzecznik bydgoskiego Zakładu Karnego. Osadzeni nie reagowali na próby nakłonienia ich do zaniechania oporu. Do działania wkroczyć musieli funkcjonariusze z grupy interwencyjnej SW. – Finalnie osadzeni zostali obezwładnieni – relacjonuje st. sierż. Joanna Szadziul.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści