Bydgoszcz
2C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 3 • L 1
2C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
5C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePożar w budynku mieszkalnym. Dwie osoby poszkodowane
29.01.2020 | 12:14

Pożar w budynku mieszkalnym. Dwie osoby poszkodowane

Informację o pożarze, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej podał tuż po godzinie dziesiątej.

Na zdjęciu: Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Pięć zastępów straży pożarnej przez ponad godzinę walczyło z pożarem mieszkania w jednej z kamienic przy ul. Paderewskiego w Gniewkowie.

O zdarzeniu, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej podał w komunikacie tuż po godzinie dziesiątej. – Pożar wybuchł w mieszkaniu kamienicy wielorodzinnej, dwukondygnacyjnej – mówi kpt. Jarosław Skotnicki z inowrocławskiej straży pożarnej. Ogień objął całe mieszkanie, a przyczyny wybuchu pożaru ustalać będzie teraz dochodzenie prowadzone pod nadzorem prokuratury.

W wyniku zdarzenia, poszkodowane zostały dwie osoby, które przetransportowano do szpitala na szczegółowe badania. Obie były ewakuowane przez służby. Jak się dowiadujemy, jedną z osób zabrano z ogólnymi poparzeniami, a drugą – z objawami zatrucia.

Na miejsce wezwani zostali także pracownicy nadzoru budowlanego, którzy będą teraz opiniować, czy budynek nadaje się do zamieszkania. W obiekcie mieszka łącznie 17 osób. Jak słyszymy, nie było konieczności przeprowadzania ewakuacji pozostałych mieszkańców.

Z ogniem walczyło pięć zastępów strażaków, zarówno z jednostek PSP, jak i OSP. Ponadto, działania prowadziły dwa zespoły ratownictwa medycznego i policjanci.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści