Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 11 • L 11
15C
Nd
16C
Pon
15C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePożar w ośrodku wypoczynkowym. Było ryzyko wybuchu
Pożar lokalu przy Paderewskiego 16 - LG (3)
26.01.2017 | 22:27

Pożar w ośrodku wypoczynkowym. Było ryzyko wybuchu

W palącym się domku znajdowała się butla z gazem.

Na zdjęciu: Na miejscu pracowali strażacy z OSP Koronowo i OSP Mąkowarsko

Fot. Leszek Grabowski/archiwum (zdjęcie poglądowe)

Pożar domku letniskowego przysporzył wiele pracy strażakom. W czasie akcji w palącym się budynku znaleziono butlę z gazem.

Do pożaru doszło w środę ok. godz. 15. Do ośrodka wypoczynkowego w Krówce Leśnej pojechały jednostki OSP Mąkowarsko i OSP Koronowo, które na miejscu zastały płomienie sięgającego koron drzew.  –  Sytuacja była niebezpieczna, gdyż w pobliżu znajdowały się drzewa i inne domki wypoczynkowe, które stwarzały realne zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia na większy zasięg – informują strażacy z OSP Mąkowarsko.

Dopiero w trakcie działań pojawiła się informacja, że w domku znajduje się butla z gazem, więc z każdą chwilą rośnie ryzyko wybuchu. –  Przy użyciu prądu wody przystąpiliśmy do schładzania butli i wydostaliśmy ją bezpiecznie na zewnątrz. Następnie wspólnymi siłami zastępów dogaszaliśmy pożar – również przy użyciu siekier, bosaków i pił spalinowych, gdyż wymagana była rozbiórka mienia – tłumaczą strażacy.

W zdarzeniu nikt nie poniósł obrażeń. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie urządzenia elektronicznego. Akcja trwała cztery godziny.


Powiązane treści