Bydgoszcz
14C
Niebo głównie zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 16 • L 13
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
18C
Nd
20C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePożar w ośrodku wypoczynkowym. Było ryzyko wybuchu
Pożar lokalu przy Paderewskiego 16 - LG (3)
26.01.2017 | 22:27

Pożar w ośrodku wypoczynkowym. Było ryzyko wybuchu

W palącym się domku znajdowała się butla z gazem.

Na zdjęciu: Na miejscu pracowali strażacy z OSP Koronowo i OSP Mąkowarsko

Fot. Leszek Grabowski/archiwum (zdjęcie poglądowe)

Pożar domku letniskowego przysporzył wiele pracy strażakom. W czasie akcji w palącym się budynku znaleziono butlę z gazem.

Do pożaru doszło w środę ok. godz. 15. Do ośrodka wypoczynkowego w Krówce Leśnej pojechały jednostki OSP Mąkowarsko i OSP Koronowo, które na miejscu zastały płomienie sięgającego koron drzew.  –  Sytuacja była niebezpieczna, gdyż w pobliżu znajdowały się drzewa i inne domki wypoczynkowe, które stwarzały realne zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia na większy zasięg – informują strażacy z OSP Mąkowarsko.

Dopiero w trakcie działań pojawiła się informacja, że w domku znajduje się butla z gazem, więc z każdą chwilą rośnie ryzyko wybuchu. –  Przy użyciu prądu wody przystąpiliśmy do schładzania butli i wydostaliśmy ją bezpiecznie na zewnątrz. Następnie wspólnymi siłami zastępów dogaszaliśmy pożar – również przy użyciu siekier, bosaków i pił spalinowych, gdyż wymagana była rozbiórka mienia – tłumaczą strażacy.

W zdarzeniu nikt nie poniósł obrażeń. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie urządzenia elektronicznego. Akcja trwała cztery godziny.


Powiązane treści