Bydgoszcz
-2C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H -2 • L -2
-5C
Pon
-6C
Wt
-2C
Sr
-4C
Czw
-4C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePożar w Śródmieściu i rozlana substancja na Fordońskiej. Pracowity dzień bydgoskich strażaków
straż pożarna kujawsko-pomorskie_ na sygnale_ MR-1
14.12.2018 | 16:15

Pożar w Śródmieściu i rozlana substancja na Fordońskiej. Pracowity dzień bydgoskich strażaków

Strażacy działali popołudniu w Śródmieściu.

Na zdjęciu: Pożar śmieci gasiły trzy zastępy straży pożarnej

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Pracowite piątkowe popołudnie dla bydgoskich strażaków.

Do groźnego zdarzenia doszło przy ul. Fordońskiej 393. Strażacy otrzymali zgłoszenie o silnie żrącej substancji, która została rozlana na drzwi jednej z firm. – Zawiadomienie otrzymaliśmy od policjantów, którzy poczuli silny zapach z tego miejsca – dowiadujmy się od dyżurnego bydgoskiej straży pożarnej. Było też zagrożenie, że któryś z pracowników mógł się zatruć.

Na miejscu zdarzenia pracował zespół z grupy chemicznej bydgoskich strażaków. Teren został przebadany przez nich specjalnymi miernikami, które nie wykazały obecności substancji niebezpiecznej, nikt z pracowników firmy nie ucierpiał. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie. – Ustalamy tożsamość osoby, która wylała ciecz na drzwi do tej firmy – mówi asp. Piotr Duziak z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Wcześniej, straż działała w Śródmieściu. Chwilę po południu, w jednym z pustostanów przy ul. Kościuszki gasiły one pożar śmieci. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej, obecne było również auto z oficerem operacyjnym KM PSP.

Powiązane treści