Bydgoszcz
21C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 22 • L 18
22C
Wt
24C
Sr
27C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePożar w Śródmieściu i rozlana substancja na Fordońskiej. Pracowity dzień bydgoskich strażaków
straż pożarna kujawsko-pomorskie_ na sygnale_ MR-1
14.12.2018 | 16:15

Pożar w Śródmieściu i rozlana substancja na Fordońskiej. Pracowity dzień bydgoskich strażaków

Strażacy działali popołudniu w Śródmieściu.

Na zdjęciu: Pożar śmieci gasiły trzy zastępy straży pożarnej

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Pracowite piątkowe popołudnie dla bydgoskich strażaków.

Do groźnego zdarzenia doszło przy ul. Fordońskiej 393. Strażacy otrzymali zgłoszenie o silnie żrącej substancji, która została rozlana na drzwi jednej z firm. – Zawiadomienie otrzymaliśmy od policjantów, którzy poczuli silny zapach z tego miejsca – dowiadujmy się od dyżurnego bydgoskiej straży pożarnej. Było też zagrożenie, że któryś z pracowników mógł się zatruć.

Na miejscu zdarzenia pracował zespół z grupy chemicznej bydgoskich strażaków. Teren został przebadany przez nich specjalnymi miernikami, które nie wykazały obecności substancji niebezpiecznej, nikt z pracowników firmy nie ucierpiał. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie. – Ustalamy tożsamość osoby, która wylała ciecz na drzwi do tej firmy – mówi asp. Piotr Duziak z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Wcześniej, straż działała w Śródmieściu. Chwilę po południu, w jednym z pustostanów przy ul. Kościuszki gasiły one pożar śmieci. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej, obecne było również auto z oficerem operacyjnym KM PSP.


Powiązane treści