Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPożeracze pączków na czas. Rekordzista zjadł ich siedem w 3,5 minuty! [ZDJĘCIA]
22.02.2017 | 18:49

Pożeracze pączków na czas. Rekordzista zjadł ich siedem w 3,5 minuty! [ZDJĘCIA]

Metody pochłaniania pączków były bardzo różne...

Na zdjęciu: Pączkożercy w trakcie zawodów.

Fot. nadesłane

7 pączków w  niespełna 3 i pół minuty. Michał Mijal z Bydgoszczy pobił rekord i wygrał konkurs w „Jedzeniu pączków na czas”. Drugie miejsce zdobył Karol Giemza z czasem 3:43, natomiast trzeci na podium był Piotr Szlachciak z wynikiem 4:20.

Do konkursu zorganizowanego w siedzibie Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy przystąpiło blisko 50 osób. Ich zadaniem było zjedzenie 7 pączków w możliwie najkrótszym czasie. Każdy z uczestników dostał identyczny zestaw pączków przygotowany przez bydgoską cukiernię – Piekarnia Cukiernia Krzysztof Poćwiardowski.  W trakcie konkursu uczestnicy nie mieli możliwości popijania zjadanych pączków.

Techniki jedzenia były bardzo różne – urywano, pożerano niemal w całości, jedzono naprzemiennie raz z jednej ręki i drugiej ręki oraz metodą na hamburgera.

Reguły konkursu w jedzeniu pączków na czas są niezmienne i surowe – nawet dla wielkich pożeraczy brak wody po czwartym, piątym pączku stał się wyjątkowo dokuczliwym warunkiem i część osób została zdyskwalifikowana.

 Najbardziej wytrwały z „pączkożerców” zmagał się ze jedzeniem pączków w ponad 14 minut.

 Na mistrzów oprócz sławy i dumy czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy.

Organizatorami tego słodkiego szaleństwa była Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy wraz z  Cechem Piekarzy i Cukierników w Bydgoszczy.


Podobne wpisy

Powiązane treści