Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 31 • L 31
29C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
23C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPoznaliśmy termin turnieju Asy dla Golloba. „Przed działaczami kilka miesięcy wytężonej pracy”
30.03.2018 | 13:51

Poznaliśmy termin turnieju Asy dla Golloba. „Przed działaczami kilka miesięcy wytężonej pracy”

Dochód z turnieju ma zostać przeznaczony na leczenie Tomasza Golloba.

Na zdjęciu: Turniej Asy dla Golloba zostanie rozegrany na początku października.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

7 października odbędzie się turniej „Asy dla Golloba”. Organizatorzy chcą zaprosić na niego czołówkę najlepszych żużlowców świata.

Zawody na stadionie przy ul. Sportowej odbędą się więc dzień po turnieju Grand Prix na toruńskiej MotoArenie. Menedżer Polonii Jerzy Kanclerz, który jest jednocześnie koordynatorem zawodów, w tym tygodniu spotkał się z Tomaszem Gollobem, z którym konsultowana jest lista startowa turnieju.

– Nie ukrywam, że bardzo bym chciał, aby w zawodach wystartowali aktualny mistrz świata Australijczyk Jason Doyle, czy Brytyjczyk Tai Woffinden – mówił nam Kanclerz w ubiegłym tygodniu. Jak przekazał, w planach jest także zaproszenie najlepszych krajowych zawodników: Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, braci Piotra i Przemysława Pawlickich, czy Szymona Woźniaka. – Przed działaczami kilka miesięcy wytężonej pracy, aby wszystko zorganizować na wysokim poziomie – piszą przedstawiciele Polonii i informują, że niebawem ma zostać zawiązany komitet organizacyjny wspierający działaczy przy organizacji turnieju. Jego koordynatorem został Jerzy Kanclerz, a dofinansowanie zadeklarował już miejski ratusz.

To nie koniec, bo zgodnie z planem na stadion przy ul. Sportowej mieliby przyjechać zawodnicy, z którymi Gollob rywalizował na torze. Zaproszenie mają otrzymać między innymi Duńczyk Hans Nielsen, Szwed Tony Rickardsson, czy doskonale znani z występów w barwach Polonii Andy Smith i Henrik Gustafsson. Również sam Tomasz Gollob deklarował, że przynajmniej na 30 minut chce pojawić się na stadionie przy ul. Sportowej.


Powiązane treści