[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pozycjonowanie stron w Toruniu – czy to dobra inwestycja?

Dodano: 13.01.2023 | 15:15

Na zdjęciu: Toruń odwiedzany jest przez turystów z Polski, jak i z zagranicy.

Fot. nadesłane

Czy pozycjonowanie stron w Toruniu to dobra inwestycja? Toruń odwiedzany jest przez turystów z Polski, jak i z zagranicy. Co roku wprowadza się tu wielu studentów, inni przyjeżdżają, by zacząć pracę. Warto więc podjąć działania, dzięki którym dotrzemy do osób zainteresowanych naszą ofertą. Bez pozycjonowania będzie to bardzo trudne.

Pozycjonowanie lokalne w Toruniu

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest pozycjonowanie. Pozycjonowanie to działania prowadzone w obrębie strony internetowej bądź sklepu e-commerce, jak i poza witrynami. Celem pozycjonowania jest zajęcie jak najwyższych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Dążymy do tego, by ważne dla naszego biznesu frazy zajęły jak najwyższe pozycje.

Pozycjonując stronę na frazy lokalne (przykładem fraz lokalnych będą fryzjer Toruń, pizzeria Kochanowskiego Toruń, elektryk Rubinkowo Toruń, itp.), docieramy do użytkowników, którzy znajdują się w pobliżu – Google wyświetla wyniki dopasowane do lokalizacji szukającego. Strona wyświetla się więc osobom, które mogą skorzystać z naszych usług.

Widoczność i optymalizacja witryny, a zyski i konwersja

Jak wspomnieliśmy powyżej, pozycjonowanie to między innymi działania w obrębie strony www, inaczej on-site. Strona www, aby generowała zyski, musi być dostosowana zarówno do wytycznych wyszukiwarki Google, jak i do potrzeb użytkownika. Dlaczego to takie ważne?

Potencjalni klienci szukają w wyszukiwarce Google niemal wszystkiego. Działania użytkowników (w ogromnej większości), przebiegają zgodnie z dwoma schematami. Po pierwsze, użytkownicy odwiedzają wyłącznie witryny z pierwszej strony wyszukiwarki. Po drugie, bardzo szybko opuszczają witryny, które z jakichś powodów nie spełniają ich oczekiwań, na przykład zbyt wolno się ładują, są nieintuicyjne w obsłudze, mają przestarzały design, nie zawierają ważnych informacji. Wniosek?

Aby strona www przynosiła zyski, powinna: być widoczna w TOP10, spełniać oczekiwania odwiedzających.

Przeprowadzony w prawidłowy sposób proces pozycjonowania to 2 w 1. To droga do zwiększenia widoczności strony, ale też do znacznej poprawy jej kondycji.

Pozycjonowanie – optymalizacja strony

Optymalizacja strony internetowej to wiele działań, na które są konieczne, jeśli chcemy zwiększyć przychody naszej firmy – i to nie tylko tej w Toruniu, ale w każdym innym mieście. Przyjrzyjmy się najistotniejszym działaniom.

Optymalizacja prędkości ładowania

Wolne działanie strony www to bardzo zła droga. Nawet kilkusekundowe opóźnienie może kosztować Twoją firmę wielu klientów. Dzisiejszy użytkownik jest bardzo niecierpliwy i szybko zamyka szwankujące witryny. Prędkość ładowania to także jeden z ważniejszych czynników rankingowych Google – warto więc zadbać o to, by była jak najwyższa.

Unikalne treści

Unikalne, wartościowe treści to jedno z ważniejszych działań e-marketingowych. Teksty powinny przekazywać użytkownikom ważne informacje na temat Twojej oferty, na przykład zakresu i ceny usług. To podstawa, bez której trudno będzie zdobyć klienta.

Pamiętaj też, że użytkownicy szukają w sieci także inspiracji, odpowiedzi na różne pytania, ciekawostek – warto więc prowadzić bloga firmowego i na bieżąco publikować artykuły.

Ciekawe poradniki nie tylko mogą okazać się źródłem ruchu, ale też wzmocnią pozycjonowane podstrony i sprawią, że zyskamy lepszą widoczność w wyszukiwarce.

Prace w obrębie struktury strony

Gdy wchodzisz do sklepu stacjonarnego, siedziby dowolnej firmy i widzisz nieład, nie możesz niczego znaleźć, uciekasz i nie wracasz. Tak samo jest w przypadku stron internetowych. Witryna musi mieć uporządkowaną strukturę, a wszystkie elementy być rozmieszczone w przemyślany sposób. Klient powinien bez problemu znajdować interesująco go informacje, ścieżka zakupowa powinna być w pełni intuicyjna.

Jeśli więc sam nie do końca wiesz, co i gdzie znajduje się na Twojej stronie, klient z pewnością także nie będzie wiedział.

Certyfikat ssl

Certyfikat ssl potwierdza bezpieczeństwo strony internetowej. Dzięki temu użytkownik wie, że jego dane są bezpieczne. Strony bez certyfikatu wyświetlane są jako potencjalnie niebezpieczne, co często skutkuje ich zamknięciem przez użytkownika.

Pozycjonowanie stron – postaw na linki z toruńskich portali

Pozycjonowanie to nie tylko działania w obrębie strony www, ale także poza witryną. Bardzo ważna jest budowa profilu linków zewnętrznych. Istotne, aby takie linki:

  • prowadziły na pozycjonowaną stronę z witryn mających autorytet,
  • pochodziły z witryn powiązanych tematycznie z naszym biznesem,
  • jeśli świadczymy usługi na terenie Torunia, województwa kujawsko-pomorskiego, pochodziły ze źródeł lokalnych.

Profil wartościowych linków to wiele korzyści. To zwiększenie wiarygodności, budowa autorytetu witryny, a co za tym idzie, szansa na wyższe pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Artykuły sponsorowane publikowane na portalach zewnętrznych (i inne linki zewnętrzne), będą też dodatkowym źródłem ruchu i przyczynią się do zwiększenia rozpoznawalności firmy.

Pozycjonowanie w Toruniu – zalety

Podsumowując i odpowiadając na postawione w tytule pytanie, warto pozycjonować stronę internetową firmy w Toruniu (i nie tylko). Optymalizacja strony www i zwiększanie widoczności to:

  • większe zaufanie użytkowników
  • przewaga nad konkurencją
  • większa rozpoznawalność
  • wyższa konwersja
  • rozwój biznesu
  • zyski.

Jak widać pozycjonowanie to wiele zalet.

Pozycjonowanie stron w Toruniu – agencja seo

Pozycjonowanie przynosi wiele korzyści, ale musi być prowadzone w prawidłowy sposób. Aby tak właśnie było, warto zdać się na specjalistów. Wszystkim zainteresowanym – zarówno z Torunia, jak i z innych miejscowości, polecamy agencję seo 1stplace.pl.