Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prace naukowe o Bydgoszczy nagrodzone. Najlepsze powstały na Politechnice

Dodano: 17.12.2022 | 10:04

Na zdjęciu: W corocznym konkursie na najlepsze prace o Bydgoszczy, ratusz nagrodził aż czterech studentów Politechniki Bydgoskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Rozstrzygnięto coroczny konkurs prezydenta miasta na najlepsze prace naukowe, których tematyka jest związana z Bydgoszczą. Kuźnią bydgoskich talentów akademickich okazała się Politechnika Bydgoska.

Konkurs o nagrody prezydenta miasta za związane z Bydgoszczą prace magisterskie, doktorskie, inżynierskie i licencjackie dotyczył prac obronionych w roku akademickim 2020/2021. W konkursie wyróżniani są także promotorzy zwycięskich prac.

Ogłaszając konkurs chcemy nagrodzić finansowo autorów prac poruszających problematykę związaną z Bydgoszczą i najlepiej korespondujących z aktualnymi potrzebami miasta, w szczególności w zakresie: promocji, gospodarki lokalnej, kultury i sztuki, tradycji i tożsamości miasta, turystyki, sportu, oświaty, gospodarki przestrzennej, architektury, ochrony środowiska, ochrony zdrowia, transportu oraz innych dyscyplin i obszarów ważnych dla rozwoju miasta – podkreślają urzędnicy.

Prace były oceniane i nagradzane w dwóch kategoriach. Pierwsza skupiała się na pracach magisterskich i doktorskich, w drugiej oceniane były prace inżynierskie i licencjackie. Łącznie do konkursu zgłoszono 14 prac licencjackich i inżynierskich oraz osiem magisterskich i doktorskich. Trzy pierwsze miejsca otrzymają nagrody finansowe, najwyższa z nich wynosi siedem tysięcy złotych. Urząd Miasta Bydgoszczy przypomina, że nagrody w wysokości 1500 złotych brutto otrzymają także promotorzy zwycięskich prac w każdej z kategorii.


ZOBACZ: Rozpoczął się II Akademicki Jarmark Bożonarodzeniowy na Politechnice Bydgoskiej [ZDJĘCIA]


Nagrodę za najlepszą pracę inżynierską otrzymała Karolina Sommerfeld z Politechniki Bydgoskiej, która w swojej pracy skupia się na rewitalizacji części Młynów Rothera w Bydgoszczy jako przestrzeni pracy, kultury i spotkań. Z kolei pierwsze miejsce w kategorii prac magisterskich i doktorskich należy do Patryka Wojcieszaka, także z PBŚ, który podejmuje próbę ratowania zabytkowych obiektów przemysłowo-militarnych obszaru DAG Fabrik Bromberg poprzez zaprojektowanie nowych funkcji na terenie Exploseum.

Pełna lista zwycięzców:

PRACE INŻYNIERSKIE i LICENCJACKIE

I miejsce – 5000 złotych brutto
Karolina Sommerfeld „Rewitalizacja części Młynów Rothera w Bydgoszczy. Przestrzeń pracy, kultury i spotkań” (PBŚ)

II miejsce – 3000 złotych brutto
Monika Czapiewska „Rewitalizacja ulicy Pomorskiej w Bydgoszczy poprzez zmianę szyldów i zewnętrznej identyfikacji wizualnej lokalnych zakładów rzemieślniczych” (PBŚ)

III miejsce – 2000 złotych brutto
Agata Lewandowska „Od miasta industrialnego do miasta inteligentnego. Przeobrażenia funkcjonalno-przestrzenne miast na przykładzie Bydgoszczy.” (UMK)

PRACE MAGISTERSKIE i DOKTORSKIE

I miejsce – 7000 złotych brutto
Patryk Wojcieszak „Zapomniana/eksplozywna historia. Próba ratowania zabytkowych obiektów przemysłowo-militarnych poprzez zaimplementowanie/zaprojektowanie nowej funkcji. Wieloaspektowa rewitalizacja i adaptacja o charakterze architektoniczno-krajobrazowym obszaru DAG Fabrik Bromberg.” (PBŚ)

II miejsce – 5000 złotych brutto
Monika Karwowska „Secesyjna kamienica z 1904 roku przy ul. Cieszkowskiego 1 w Bydgoszczy – jej dzieje i problematyka konserwatorska” (UMK)

III miejsce – 3000 złotych brutto
Dawid Kwiatkowski „Koncepcja projektowa parku wypoczynkowo-rekreacyjnego w dzielnicy Fordon w Bydgoszczy” (PBŚ)

PRZECZYTAJ TAKŻE O NOWYM POMYŚLE UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA DOTYCZĄCYM SZPITALI JURASZA I BIZIELA [KLIKNIJ TUTAJ]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments