Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 0km/h NE
H 13 • L 13
10C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiPracodawca – skąd brać o nim informacje?
1530
19.06.2019 | 08:34

Pracodawca – skąd brać o nim informacje?

Na zdjęciu:

Fot.

Nie zawsze podczas rozmowy rekrutacyjnej bądź przeglądania ogłoszeń zamieszczanych na portalach z ofertami pracy (np. Pracuj.pl) udaje nam się zdobyć informacje na temat potencjalnego pracodawcy. Gdzie ich szukać, aby stworzyć sobie pewniejszy grunt?

Oficjalna strona internetowa
Oficjalna strona internetowa to źródło aktualnych informacji o wybranym pracodawcy. Nie muszą, a wręcz nie powinny być rzetelne, gdyż większość z nich tworzonych jest na zamówienie. Z racji, iż dana witryna tworzona jest przez naszego potencjalnego szefa, będzie on na niej zamieszczał jedynie wybrane treści. Z tego powodu dowiemy się na tego typu stronach o misji firmy, załodze, do której dołączymy, klientach oraz strukturze organizacyjnej. Raczej nie znajdziemy w tym miejscu opinii byłych pracowników na temat firmy i pracy w niej.

Portale z opiniami pracowniczymi
Na portalach pracowniczych dowiemy się przede wszystkim, jak wygląda realna praca w danej firmie. Często byli lub obecni pracujący zamieszczają tam ważne informacje dotyczące zarobków, standardów bądź działania samego przedsiębiorstwa. Niestety trudno odsiać niektóre opinie na tego typu portalach, gdyż duża ich ilość dodawana jest w sposób impulsywny, a ich charakter jest dość skrajny. Niemniej bardzo często to jedyna możliwość dowiedzenia się np. jak wysokie wynagrodzenie przyznawane jest na danym stanowisku.

Znajomi
Znajomi to bardzo często mało wiarygodne źródło informacji, gdyż większość opinii dotyczących potencjalnego pracodawcy ma charakter plotek i niedomówień. Wartościowe dane zawierają wypowiedzi osób, które rzeczywiście pracowały w danym przedsiębiorstwie i mogą wypowiedzieć się na jego temat z perspektywy czasu. Powinniśmy unikać opinii znajomych lubiących zmieniać często pracę oraz branżę, a także osób, z którymi nie widzimy się zbyt często. Dobrym pomysłem jest również konfrontowanie zdań poszczególnych kolegów i koleżanek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści