Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
9C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPracodawcy u uczniów. Firmy szukają pracowników w „Mechaniku” [ZDJĘCIA]
24.03.2017 | 12:47

Pracodawcy u uczniów. Firmy szukają pracowników w „Mechaniku” [ZDJĘCIA]

Firmy, które stawiają na bliski kontakt z przyszłymi pracownikami, chętnie przychodzą ze swoimi ofertami do szkół.

Na zdjęciu: Stoisko jednej z dwunastu firm uczestniczących w targach pracy w ZSM nr 2.

Fot. Stanisław Gazda

Targi Pracy zorganizowano w Zespole Szkół Mechanicznych przy ulicy Słonecznej w Bydgoszczy. W placówce pojawili się pracodawcy z regionu.

Colian, Tyco Electronics Polska Sp. Z O.O.,Helgesen, Kaba, Keeeper Sp. Z O.O., Macrum Project Managment Sp. Z O.O., Projprzem S.A., Viessmann, Politech, Graform, Fabryka Obrabiarek Drewna, Pesa – przedstawiciele tych firm liczą, że w Zespole Szkół Mechanicznych Nr 2 znajdą potencjalnych pracowników. Targi są dla nich niepowtarzalną okazją nawiązania bezpośrednich kontaktów, szczegółowego przedstawienia oferty, rozwiania ewentualnych wątpliwości.

A młodzi ludzie są dziś konkretni. Ich nie interesują ogólniki. Pytają więc wprost o warunki pracy, w tym te socjalne, o płace, możliwości awansu, łączenia nauki z pracą, rozwoju kwalifikacji zawodowych.

Uczniowie placówki są zadowoleni, bo zorganizowanie targów w ich szkole to łatwiejszy dostęp do oferty pracodawców z branży.

-Takie targi? – świetna sprawa – mówi jeden z uczniów „Mechanika” – można się zapoznać z przyszłymi pracodawcami. Chociaż przede mną jeszcze rok nauki w szkole, to dzięki targom, widzę sens nauki, bo wiem, że mam zawodową przyszłość, że osoby z moim wykształceniem są poszukiwane na rynku pracy.

-Trzecie klasy wybierają się na miesięczne praktyki zawodowe, w czasie wakacji uczniowie mają możliwość podjęcia płatnych staży – dzięki targom, firmy z którymi się zetkną nie będą już obcymi i nieznanymi – podkreśla zalety organizowania w szkole targów nauczycielka ZSM Nr 2 Grażyna Kwiatkowska.

-Targi, to zysk obustronny – mówi Natalia Stanke, pracownik działu personalnego firmy Keeeper. -W tym momencie poszukujemy: elektryków, monterów form, konstruktorów – więc jak najbardziej ta szkoła daje nam szanse znalezienia nowych pracowników. Tu są młodzi ludzie, którzy mają kontakt z maszynami, zacięcie mechaniczne, lubią nowinki techniczne i nie boją się wyzwań. Jeżeli zajdzie taka potrzeba jesteśmy w stanie wyszkolić pracownika od podstaw.


Powiązane treści