Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 8 • L 6
10C
Sob
10C
Nd
14C
Pon
13C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaPracodawcy z Bydgoszczy zgłaszają potrzebę pracy ze specjalistami z zakresu psychologii
laptop-3196481_1920
03.06.2019 | 16:21

Pracodawcy z Bydgoszczy zgłaszają potrzebę pracy ze specjalistami z zakresu psychologii

Na zdjęciu:

Fot.

Psycholodzy są pracownikami poszukiwanymi na rynku pracy. I wcale nie chodzi tutaj o kliniki i poradnie psychologiczne, chociaż absolwenci psychologii pracują także w instytucjach stricte terapeutycznych. Obecnie jednak psycholodzy najszybciej znajdą zatrudnienie w… międzynarodowych korporacjach.

Najlepszy specjalista ds. HR

Absolwent psychologii bez problemu znajdzie zatrudnienie w branży HR. Na samym początku prawdopodobnie będzie pracować jako zwykły rekruter, potem jednak zakres jego obowiązków może stopniowo się powiększać. Psycholodzy mają kompetencje, których brakuje osobom po innych kierunkach studiów – po pierwsze, są w stanie całkiem nieźle rozpoznać, czy ktoś mówi prawdę (co jest ważne na rozmowie rekrutacyjnej). Po drugie – potrafią odczytać zachowanie kandydata, zarówno werbalne, jak i niewerbalne i przekazać pracodawcy odpowiednią informację. Wiedzą też, jak działa ludzki mózg, więc wystrzegają się prostych błędów, takich jak np. efekt aureoli czy efekt Golema, które polegają na przypisywaniu ludziom pewnych cech i zachowań wyłącznie na podstawie np. wyglądu (odpowiednio: pozytywnych lub negatywnych). Dzięki temu trudniej ich oszukać i mogą trafniej ocenić, który kandydat obiektywnie nadaje się na dane stanowisko.

Doradca zawodowy, opiekun działu, employer brand manager

HR to jednak nie jedyny obszar, w którym absolwent psychologii poczuje się jak ryba w wodzie. Podobnie będzie także w przypadku doradztwa zawodowego. Psycholodzy sprawdzą się również jako opiekunowie działu (np. ze względu na umiejętność mediacji, którą można wykorzystać do rozstrzygania sporów między pracownikami a pracodawcą) czy employer brand managerowie (ze względu na to, że będą umieli zdiagnozować najmocniejsze strony pracowników i uwypuklić je).

Psychologia Bydgoszcz: studia na WSB w Bydgoszczy

Uczelnią w Bydgoszczy, na której można studiować psychologię w nowoczesnym wydaniu (z uwzględnieniem potrzeb i preferencji pracodawców podanych powyżej), jest np. Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy. Większość zajęć ma formę praktycznych warsztatów i konwersatoriów, na których studenci wymieniają się doświadczeniami i przeprowadzają eksperymenty. Więcej o ofercie WSB w Bydgoszczy można dowiedzieć się ze strony https://www.wsb.pl/bydgoszcz/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/psychologia-w-biznesie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści