Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePracowita noc strażaków. Płonęły nie tylko samochody
30.03.2017 | 12:49

Pracowita noc strażaków. Płonęły nie tylko samochody

Informacje o tych zdarzeniach zostały przekazane policjantom.

Na zdjęciu: Strażacy nie wykluczają, że ogień nie pojawił się samoczynnie.

Fot. SG / archiwum

W trakcie nocy z środy na czwartek strażacy interweniowali w dwóch pożarach aut samochodowych. Gasili także las. Niewykluczone, że w każdym z tych miejsc doszło do podpaleń. 

Do pierwszego pożaru doszło na terenie Bydgoszczy. O godzinie 1:52 strażacy zostali poinformowani o płonącym samochodzie zaparkowanym przy ulicy Łochowskiej. Samochód marki Alfa Romeo 156 spłonął doszczętnie. Było to auto stojące jako reklama jednej z firm zajmujących się utylizacją pojazdów.

Wyjeżdżając na tę akcję, strażacy nie spodziewali się, że będą również gasić ogień w lesie. – W czasie gaszenia pożaru jednostka będąca na miejscu dostała informacje od przechodnia, że widział on jakiegoś mężczyznę, który około 500 metrów dalej na skraju lasu próbował podpalić las – informuje przedstawiciel Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy. Strażacy udali się w kierunku wskazanym przez przechodnia. Okazało się, że ogień objął kilka metrów poszycia w lesie. Pożar został ugaszony. Podpalacz uciekł.

Nieco później,o godzinie 2:33, strażacy dowiedzieli się o drugim pożarze auta. Tym razem udali się do Łochowa. Auto, marki Audi A4, zaparkowane w pobliżu ulicy Jałowcowej zostało całkowicie objęte ogniem. Pożar oczywiście został ugaszony,

Strażacy nie wykluczają, że w każdym z tych przypadków doszło do celowego podpalenia pojazdu. Tym bardziej że około dwóch tygodni temu w tej samej okolicy Bydgoszczy również doszło do kilku nocnych pożarów aut osobowych. Policjanci prowadzą postępowanie w związku z tymi prawdopodobnymi podpaleniami.


Powiązane treści