Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 14 • L 13
17C
Sob
12C
Nd
16C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePracowita wiosna na bydgoskich ulicach. Będą budowali i remontowali
linia 81 Bydgoszcz
12.03.2016 | 14:53

Pracowita wiosna na bydgoskich ulicach. Będą budowali i remontowali

Na kilkunastu ulicach w mieście będą w tym roku toczyły się prace budowlane.

Na zdjęciu: Ulica Skarżyńskiego ma w najbliższym czasie doczekać się remontu.

Fot. Leszek Grabowski

Kilka ulic, przede wszystkim na terenie Fordonu, doczeka się w tym roku remontów. Drogowcy szykują się także do utwardzenia kolejnych dróg gruntowych na terenie miasta.

Do 21 marca zainteresowane firmy mogą składać oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji technicznej na potrzeby nieutwardzonych ulic: Pijarów, Gawroniej oraz Siedleckiej. Wszystkie trzy znalazły się na liście priorytetów sporządzonej przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w ramach „Wieloletniego programu utwardzania dróg gruntowych”. Na początku drugiej połowie roku mają być gotowe dokumenty dla ul. Pijarów oraz Gawroniej. Dla ul. Siedleckiej, z uwagi na konieczność uzyskania decyzji środowiskowej, do końca stycznia 2017 roku [WIĘCEJ NA TEMAT DRÓG GRUNTOWYCH W BYDGOSZCZY I ICH PRZEBUDOWY].

Na ten rok zaplanowano z kolei poprawę infrastruktury drogowej w rejonie rozbudowującego się osiedla Eskulapa. Jak już informowaliśmy, przebudowana zostanie ulica Matki Teresy z Kalkuty, nowe odcinki zyskają również ulice przyległe – Trybowskiego i Jasiniecka. Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono kwotę 8 milionów złotych. Kolejne 3,5 mln zł pochłonie z kolei budowa ul. Wąbrzeskiej na Glinkach, która ma umożliwić dotarcie do znajdujących się tam przedsiębiorstw.

Ponad 6 mln zł zarezerwowano z kolei na modernizację kilku ulic na terenie Bydgoszczy. Jeszcze w marcu mają ruszyć prace przy ulicy Nasypowej łączącej ulicę Nakielską z Błoniem. – Jej remont planowaliśmy już w ubiegłym roku, ale z uwagi na remont sieci gazowniczej przesunęliśmy go na rok 2016 – wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP. Także w tym roku roboty mają objąć ulicę Saperów znajdującą się na Jachcicach

Wiosną mają rozpocząć się także remonty w Fordonie – do modernizacji przeznaczono kilka szlaków, które nie zostały wykonane w trakcie budowy linii tramwajowej do największej bydgoskiej dzielnicy. Nowy asfalt zyska ulica Korfantego (na odcinku od ul. Prejsa do ul. Twardzickiego) oraz Andersa (od ul. Kleeberga do ul. Kasztelańskiej). W dalszej kolejności przebudowane zostaną: ulica Piłsudskiego (na odcinku od ul. Taczaka do ul. Altanowej; zamiast kostki otrzyma ona nawierzchnię asfaltowo-betonową) oraz ul. Swobodna (odcinek od Wyzwolenia do Piłsudskiego). – Jeszcze w tym roku planujemy także rozpisanie przetargu na drugi pakiet fordońskich ulic obejmujący Kaliskiego, Brzechwy oraz Skarżyńskiego – podsumowuje Kosiedowski.


Powiązane treści