Bydgoszcz
4C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 3
4C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePracowite popołudnie bydgoskich strażaków. Gasili pożar i usuwali skutki wypadku
16.07.2018 | 19:40

Pracowite popołudnie bydgoskich strażaków. Gasili pożar i usuwali skutki wypadku

Na zdjęciu: To było pracowite popołudnie dla bydgoskich strażaków.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

To nie było spokojne poniedziałkowe popołudnie dla bydgoskich strażaków.

Tuż po godzinie 17:00, bydgoscy strażacy gasili pożar sterty śmieci przy pustostanie przy ul. Mazowieckiej. Jak informuje serwis Bydgoszcz 998, z ogniem walczył jeden zastęp strażaków.

Znacznie poważniejsze były dwie kolejne interwencje strażaków. Siedem zastępów straży pożarnej: dwa z Bydgoszczy oraz po jednym z Koronowa, Gościeradza, Wtelna, Huty i Wierzchucina Królewskiego zmagało się z pożarem lasu niedaleko Krąpiewa. Paliły się wiatrołomy, które zostały złamane podczas ubiegłorocznej nawałnicy. Na szczęście, ogień nie zdołał się rozprzestrzenić na pobliski las. Jeden z zastępów bydgoskiej OSP gasił z kolei pożar obory w Zbrachlinie (powiat aleksandrowski).

Po godzinie 18:30 doszło do groźnego wypadku drogowego na odcinku Drogi Wojewódzkiej 244 w miejscowości Bożenkowo, gdzie renault scenic zderzył się pojazdem ciężarowym. Kierowca auta osobowego został ciężko ranny i przewieziony do szpitala, jednak by wydobyć go z pojazdu, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. DW244 w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana.


Powiązane treści