Bydgoszcz
-9C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H -9 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPracownicy wodociągów odwiedzają mieszkania w Bydgoszczy? Uważaj, to oszuści!
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Bydgoszcz - Fordon_ SF
23.05.2020 | 14:22

Pracownicy wodociągów odwiedzają mieszkania w Bydgoszczy? Uważaj, to oszuści!

Na zdjęciu: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja podkreślają, że ich pracownicy nie zajmują się szacowaniem strat po zalaniach i kwestiami wypłaty odszkodowań.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od kilku dni pojawiają się sygnały sugerujące, że do mieszkań bydgoszczan pukają osoby podające się za pracowników Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, które przeprowadzają szacowanie szkód po zalaniach. „Nie prowadzimy takich działań” – podkreśla w specjalnym oświadczeniu miejska spółka.

Schemat działania ma być podobny – do mieszkań docierają osoby, które proszą o wpuszczenie do lokalu celem „oszacowania szkód powstałych po zalaniach i późniejszej wypłaty odszkodowania”. Podobne historie opisało w internecie już przynajmniej kilka osób.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja już zareagowały na te doniesienia. W komunikacie opublikowanym na swojej stronie wskazują, że należy uważać na takie przypadki, gdyż jest to próba oszustwa. – Nasi pracownicy nie zajmują się szacowaniem szkód powstałych w wyniku zalania oraz nie odpowiadają za kwestie odszkodowania z tego tytułu – zaznacza Marek Jankowiak, rzecznik prasowy MWiK.

Spółka zaznacza też, że zatrudnionych w niej pracowników łatwo zweryfikować. „Posiadają identyfikatory i najczęściej można rozpoznać ich w czasie pracy po strojach służbowych z emblematami spółki” – wyjaśnia MWiK. Ponadto, jak zaznacza Marek Jankowiak, pracownicy spółki nigdy nie przychodzą do mieszkań bez zapowiedzi. – Najczęściej informujemy o takiej wizycie w ogłoszeniach lub umawiamy się bezpośrednio z klientem – wylicza.

Władze MWiK-u apelują, aby w razie wątpliwości co do wiarygodności osób próbujących wejść do mieszkania zachować szczególną ostrożność i powiadomić odpowiednie służby. – Uprzedźcie o tym sąsiadów, zwróćcie też uwagę osobom starszym, które są najbardziej narażone na takie niegodziwe zachowania i próby przestępstwa bazujące na zbytniej ufności obcym ludziom – podsumowuje Jankowiak.

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Andrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

Bardzo dobrze, że MWiK interweniuje w tej sprawie, warto te informację przekazać zwłaszcza starszym osobom, także przekazujcie internauci to swoim rodzicom i dziadkom. Trzeba się pilnować przed takimi cwaniakami, choć to za delikatne określenie na kryminalistów. Co jakiś czas są takie akcję, a to próbują podszywać się pod policję, a to pod kominiarzy, którzy rzekomo chcą sprawdzać instalację itp. Wyłapać ich i do pudła.

Powiązane treści