Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H -2 • L -3
3C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
5C
Pon
4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePracownik zakładu przy Toruńskiej zatrzymany pod wpływem narkotyków. Usłyszał poważne zarzuty
policja_zatrzymanie_narkotyki_Torunska_KMPBydgoszcz
19.11.2020 | 15:02

Pracownik zakładu przy Toruńskiej zatrzymany pod wpływem narkotyków. Usłyszał poważne zarzuty

Na zdjęciu: Zatrzymany 24-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Na proces poczeka w areszcie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zatrzymali we wtorek 24-letniego mężczyznę, który na terenie jednego z zakładów przy ulicy Toruńskiej obsługiwał równiarkę terenu pod wpływem narkotyków. A to był dopiero początek jego problemów…

Zgłoszenie o nietypowym zachowaniu młodego pracownika dotarło do jednego z patroli wczesnym popołudniem – około godziny 12:30. Ze zgłoszenia wynikało, że może ona znajdować się pod wpływem środków odurzających. I w dodatku – obsługuje specjalistyczny pojazd.

Policjanci udali się więc do wspomnianego w zgłoszeniu zakładu pracy i dotarli do 24-latka. Już podczas kontroli osobistej znaleziono przy nim woreczek z zielonym suszem roślinnym, szklaną lufkę oraz dwa woreczki z białą substancją. – Gdy sprawdzono jego szafkę pracowniczą, odkryto w piórniku kolejnych dziesięć woreczków z suszem – mówi kom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji. I dodaje, że mężczyzna od razu przyznał, że jest to marihuana i amfetamina. – Potwierdziło to też wstępne badanie narkotesterem – wskazuje Słomski.

Funkcjonariusze zatrzymali 24-latka i przewieźli do bydgoskiej komendy, gdzie potwierdzono, że znajduje się pod wpływem marihuany i amfetaminy. Kryminalni z komisariatu na Szwederowie dokonali natomiast przeszukania jego mieszkania. – Tam znaleźli kolejne narkotyki – 16 woreczków z pochodną kokainy, worek z pochodną amfetaminy i ponad 90 gramów marihuany. Łącznie – blisko 200 gramów zakazanych substancji – wylicza kom. Słomski.

W środę rozpoczęło się rozliczanie mężczyzny z jego czynów. Zaczęło się od 500-złotowego mandatu za pracę pod wpływem narkotyków. Ale dużo poważniejsze konsekwencje będzie miał zarzut posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za to bydgoszczaninowi grozi nawet dziesięć lat więzienia.

Decyzją sądu na proces 24-latek poczeka w areszcie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści